Jak vydělávat peníze na TikToku

Jak vydělávat peníze na TikToku

Jak vydělávat peníze na TikToku

Když se naučíte vydělávat na TikToku, může se z vašeho koníčku stát práce na plný úvazek. Zde jsou nejlepší strategie, jak si v aplikaci vydělat peníze.

Jak vydělávat peníze na TikToku
Jak vydělávat peníze na TikToku

Možná je to váš podnikatelský duch. Možná jste slyšeli o Tesle Model X 21 leté Addison Rae. Možná jste dostali oznámení o “čase stráveném u obrazovky” (to, kdy vám telefon pasivně agresivně oznámí, že jste závislí na internetu) a řekli jste si: “Hej, mohli bychom to zpeněžit.”

Ať už jste se sem dostali jakkoli, vítejte. Tady je návod, jak na TikToku vydělávat peníze.

TikTok je šestou nejpoužívanější platformou sociálních médií na světě a od ledna 2022 má více než 1 miliardu aktivních uživatelů. To je velký trh.

Mnoho lidí už přišlo na to, jak na TikToku vydělávat, a někteří to považují za práci na plný úvazek. Přečtěte si nejlepší strategie pro vydělávání peněz v této aplikaci (nebo se podívejte na video níže!).

Obsah:

  1. Spolupracujte se značkou, které důvěřujete
  2. Spolupracujte s influencerem
  3. Použijte Tiktok k propagaci svých produktů
  4. Získejte výplaty z fondu TikTok Creator Fund

Dokážete na TikToku vydělat peníze?
Stručná odpověď zní: Ano.

Chcete-li na TikToku přímo vydělávat peníze, musíte být starší 18 let, mít více než 10 000 sledujících a alespoň 100 000 zhlédnutí za posledních 30 dní. V aplikaci pak můžete požádat o příspěvek do fondu TikTok Creator Fund.

Balíčky pro TikTok Influencery

Koupit TikTok Followers

Koupit TikTok Likes

Koupit TikTok Views

Kupte například 1000 TikTok sledujících a můžete hned začít streamovat

Ale stejně jako malování obrázků nebo určování stavu vztahu vašeho bývalého vyžaduje vydělávání peněz na TikToku trochu kreativity. Přestože existují oficiální, aplikací financované metody vydělávání peněz, existuje spousta dalších způsobů, jak si na platformě vydělat peníze – i když nemáte spoustu sledujících.

Jak vydělat peníze na TikToku
Jak vydělávat peníze na TikToku

Podobně jako tvůrci sociálních médií působící na jiných platformách, i mnoho uživatelů TikToku již prostřednictvím aplikace dosáhlo finančního úspěchu. A i když se TikTok může zdát jako nová hranice, strategie, které můžete použít k vydělávání peněz, vám budou pravděpodobně povědomé (podívejte se na naše průvodce vyděláváním peněz na Instagramu a Youtube).

Existuje mnoho způsobů, jak na TikToku vydělávat peníze (viz níže), a o vašich výdělcích rozhoduje to, jakým způsobem budete svůj účet zpeněžovat.

4 způsoby, jak vydělat peníze na TikToku

1. Spolupracujte se značkou, které důvěřujete

Sponzorovaný obsah na TikToku je definován jako obsah, za který dostanete něco hodnotného. To je přece cíl, ne? Značka vám například může zaplatit za to, že natočíte video na TikToku, ve kterém budete mluvit o tom, jak skvěle voní její sójové svíčky, nebo můžete výměnou za příspěvek o tom, že jste se zúčastnili seskoku padákem, získat zdarma. (I když nedoporučujeme přijímat nabídky na bezplatné seskoky padákem).

A značky mají o vstup do takových placených spoluprací velký zájem. Studie o influencer marketingu zjistila, že v prosinci 2019 plánovalo 16 % amerických marketérů využívat TikTok pro kampaně s influencery – ale v březnu 2021 se toto číslo zvýšilo na 68 %. Jinými slovy, influencerský marketing na této platformě zažívá rozmach.

Jak vydělat peníze na TikToku
Jak vydělávat peníze na TikToku

Platformy sociálních médií, které američtí marketéři používají pro influencer marketing

Podle stejné studie společnosti eMarketer chtějí firmy spolupracovat s lidmi, kteří je znají a důvěřují jim, zejména v souvislosti s pandemií COVID-19 a probíhajícími hnutími za sociální spravedlnost.

Což nás přivádí k důležitému bodu: nevyhledávejte partnerství se společnostmi, jejichž názory se neshodují s vašimi. Způsob, jakým navážete kontakt se svým publikem, je jedinečně váš. Vaši příznivci se mohou zajímat o vaše inspirativní polévkové metafory nebo o to, kolika jazyky umíte mluvit či dělat manikúru, ale záleží jim také na vaší etice.

Zde je několik tipů, jak začít se sponzorovaným obsahem:

Oslovte pouze značky nebo organizace, které máte opravdu rádi.
Pokud je váš TikTok celý o vaší raw veganské cestě a najednou začnete psát o svém oblíbeném místním hamburgerovém podniku, vaši sledující vás prokouknou. Nejenže je to matoucí, ale také to z vás dělá zaprodance. Dbejte tedy na to, aby sponzorovaný obsah ladil s vaším běžným obsahem.

Vytvořte si tiskovou sadu pro svůj účet TikTok
Press kit je jako filmový trailer pro vás samotné. Vyzdvihuje všechny skvělé věci o vás (a dává značkám dobré důvody, proč s vámi spolupracovat) a obsahuje kontaktní informace, fotografie a významné úspěchy. Přimějte je, aby se s pytlíkem popcornu v ruce chtěli podívat, co se bude dít dál. Webové stránky jako Templatelab nabízejí šablony tiskových sad zdarma.

Vytvořte několik nesponzorovaných příspěvků
Značky budou chtít vidět, že máte na to, abyste jejich firmě zajistili prodej. Pokud vytvoříte pár (nesponzorovaných) příspěvků, ve kterých se rozpovídáte o svém oblíbeném páru bot, je pravděpodobnější, že s vámi bude chtít spolupracovat i ta nepolapitelná specializovaná značka ponožek.

Použijte přepínač Značkový obsah
Lidé nemají rádi, když je někdo klame – a ukazuje se, že ani aplikace to nemají rády. Společnost TikTok vytvořila přepínač Branded Content, aby se ujistila, že uživatelé jsou transparentní. Pokud vytváříte obsah pro sponzory, stiskněte toto tlačítko (nebo riskujete, že vaše video bude staženo).

Jak vydělávat peníze na tiktoku
Jak vydělávat peníze na tiktoku

2. Spolupracujte s influencerem

Podle této studie společnosti Tomoson přinesl každý dolar vynaložený na influencer marketing firmě v průměru 6,50 dolaru, přičemž 13 % nejlepších respondentů vykázalo návratnost 20 dolarů. Polovina marketérů navíc tvrdí, že zákazníci získaní prostřednictvím influencer marketingu byli kvalitnější než zákazníci přivedení jinými kanály, jako je e-mailový marketing nebo organické vyhledávání.

Jak vydělat peníze na TikToku
Jak vydělávat peníze na TikToku

Závěrem: influenceři, no, ovlivňují. Efektivně. (Dokonce i mikroinfluenceři!)

Pokud se nacházíte v USA, můžete k nalezení vhodného influencera využít službu TikTok Creator Marketplace. Stránky tržiště propojují značky s influencery. Zapojit se může jakákoli značka, ale pro influencery je přístupný pouze na pozvání (zatím).

Mimo USA a tržiště schválené TikTokem vyhledejte hashtagy, které se shodují s vámi a vaším podnikáním (#dentist, #faintinggoats, #thrifting), a procházejte obsah. Nebo si aplikaci prostě prozkoumejte sami, lajkujte videa, která se vám líbí, a ignorujte (nebo stiskněte tlačítko “Nemám zájem”) ta, která vás nezajímají. Aplikace vám začne zobrazovat to, co chcete vidět. Takhle je to děsivě chytré.

Jak funguje TikTok algoritmus v roce 2022?

Khaby Lame: 10 faktů o hvězdě TikToku

Seznam nejsledovanějších účtů na TikToku

Nespěchejte s důkladným zkoumáním stránek jednotlivých tvůrců – všichni jsme slyšeli odvěký příběh o nerasistické neomluvě uslzeného influencera. Od problematických TikTokerů se držte dál. Je rok 2022.

3. Používejte Tiktok k propagaci svých produktů

Pokud už máte zavedené zboží, je to nejzřejmější cesta k vydělávání peněz: vytvořte TikToky, které ukazují vaše produkty, včetně všech detailů, které je činí jedinečnými. Nezapomeňte do svého bio uvést odkaz na svůj obchod.

Můžete si také vytvořit vlastní, personalizovaný merch, jako to udělal italský chrt (a hrdá gay ikona) Tika the Iggy. Majitel psa Thomas Shapiro prodává oblečení se značkou Tika online. Značky make-upu jako Fenty Beauty a Cocokind také zabíjejí merchovou hru.

4. Získejte výplaty z fondu TikTok Creator Fund

Tedy jak vydělávat na TikToku? Jedná se o aplikaci schválený způsob vydělávání peněz, o kterém jsme mluvili dříve. Dne 22. července 2020 TikTok oznámil svůj nový Creator Fund a zavázal se poskytnout 200 milionů amerických dolarů na “podporu těch, kteří sní o tom, že využijí svůj hlas a kreativitu k nastartování inspirativní kariéry”.

Jak vydělat peníze na TikToku
Jak vydělávat peníze na TikToku

Internet – a celý svět – to přijal a jen o týden později oznámili, že se fond do roku 2023 rozroste na 1 miliardu amerických dolarů. Jak se tedy k těmto sladkým penězům pro tvůrce dostat?

Aplikace má několik políček, která musíte zaškrtnout, než se můžete přihlásit:

  • být starší 18 let
  • mít alespoň 10 000 sledujících
  • mít alespoň 100 000 zhlédnutí videa za posledních 30 dní
  • Mít účet, který dodržuje zásady komunity TikTok a podmínky služby.
  • O Creator Fund můžete žádat prostřednictvím aplikace

Koupit TikTok Followers – kvalitní sledující od 70 Kč s doručením ihned!
Koupit TikTok Likes – kvalitní likes od 49Kč s doručením ihned!
Koupit TikTok Views – až půl milionu views za pár korun!

Více se dozvíte zde:

Platí TikTok peníze za obsah a jak na to?

5 tipů, jak získat plat na TikToku

1. Buďte autentičtí

Kdyby měla velká kniha o sociálních médiích nějaké ponaučení, bylo by to tohle. A i když je těžké uvěřit, že v našem silně filtrovaném světě je autenticita důležitá, uživatelé internetu touží po autentickém obsahu.

V této studii z roku 2019 90 % z 1 590 dotázaných dospělých uvedlo, že autenticita je na internetu důležitá, ale 51 % z nich uvedlo, že podle nich méně než polovina značek vytváří díla, která rezonují jako autentická.

Takže ať už naskočíte na taneční trend, nebo se pochlubíte háčkovanými žabkami, zůstaňte věrní sami sobě. Je to nejjistější způsob, jak získat sledující, které si udržíte – a snad i vydělat nějaké skutečné peníze.

2. Buďte transparentní

To jde ruku v ruce s autenticitou. Pravidla týkající se zveřejňování sponzorovaného obsahu a prozrazování, kdy dostáváte věci zdarma, jsou dost mlhavá, ale vždy je lepší chybovat na straně opatrnosti.

Přepínač značkového obsahu TikToku za vás přidává odhalení (#Ad), takže ho nezapomeňte použít, když je to vhodné.

3. Podívejte se na své oblíbené tvůrce, kteří vám poradí.

Pokud si nejste jisti, kde začít, začněte listovat. Je pravděpodobné, že někteří z vašich oblíbených tvůrců na TikToku vydělávají. Podívejte se, co dělají – nabídky značek, propagace triček, hláskování jejich Venmo v abecední polévce – a zkuste stejné strategie uplatnit.

4. Nevykašlete se na svůj běžný obsah

Pokud bude každý váš TikTok sponzorovaným obsahem nebo bude něco propagovat, vaši sledující ztratí zájem. Musíte to hrát v klidu.

Vizážista Bretman Rock zveřejňuje příspěvky o spolupráci s Yves Saint Laurent, ale také vtipné výstupy z videí, svá oblíbená filipínská jídla a samozřejmě obsah o líčení a módě, díky kterému si získal všechny své sledující.

Dokonce i velké značky, jako je Ben & Jerry’s, zveřejňují TikToky, ve kterých představují halloweenské kostýmy svých kancelářských psů. Nedělejte to vždy jen kvůli penězům.

5. Nevzdávejte se

Vydělávat na této sociální síti není snadné. Kdyby ano, všichni bychom byli Addison Rae. (Je v pohodě o tom žertovat – sama přiznává, kolik lidí si myslí, že nemá skutečnou práci. A dělá to se sebevědomím jednadvacetileté dívky, která vydělává 5 milionů dolarů ročně).

Pokud vás jedna značka nebo influencer odmítne, zkoušejte to dál. Tvrdá práce se vyplatí – doslova.

Kolik si TikTokers vydělají v roce 2022?

Jak je vidět výše, na TikToku se dá vydělávat mnoha způsoby a o vašich výdělcích rozhoduje to, jak se rozhodnete svůj obsah zpeněžit.

Partnerství se značkou na TikToku vám může vydělat až 80 000 dolarů. Přesně tak – pokud jste dostatečně velkým tvůrcem (s velkým a angažovaným publikem a úspěšnými výsledky na platformě), můžete si za výdělek z jednoho videa koupit drahé auto.

Co se týče fondu pro tvůrce TikTok, můžete si vydělat 2 až 4 centy za každých 1 000 zhlédnutí. To znamená, že po dosažení milionu zhlédnutí můžete očekávat 20 až 40 dolarů.

Kdo na TikToku vydělává nejvíce peněz?

Charli D’Amelio: Odhadovaný roční výdělek 17,5 milionu dolarů.

@charlidamelio si vybudovala neuvěřitelný počet sledujících (a výdělků) díky svým virálním tanečním klipům a licenčním smlouvám se značkami jako Hollister, Procter & Gamble a dokonce Dunkin Donuts.


Addison Rae: odhadovaný roční výdělek 8,5 milionu dolarů.

@addisonre je dalším příkladem toho, jak se tancem dostat na vrchol. Mezi její sponzorské smlouvy patří Reebok, Daniel Wellington a American Eagle, nemluvě o její vlastní rozsáhlé osobní značkové řadě zboží a make-upu.


Khabane Lame: odhadovaný roční výdělek 5 milionů dolarů.

@khaby.lame se v červnu 2022 stala nejsledovanějším účtem na TikToku. Komik a specialista na Life Hack získal sponzorské smlouvy se společnostmi Xbox, Hugo Boss, Netflix, Amazon Prime a Juventus F.C.