12 tipů pro začátečníky na Instagramu

12 tipů pro začátečníky na Instagramu

12 tipů pro začátečníky na Instagramu

Při začátcích na Instagramu se řiďte těmito základními tipy

Instagram je jednou z nejoblíbenějších sociálních sítí. Kromě toho, že je vizuálně atraktivní a snadno přístupný na cestách, je také poměrně jednoduché naučit se ho používat.

Následující tipy vám pomohou co nejlépe využít vlastní zkušenosti s touto platformou sociálních médií, abyste mohli zvýšit počet svých sledujících a angažovanost.

Zveřejňování zajímavých, barevných fotografií a videí

12 tipů pro začátečníky na Instagramu
12 tipů pro začátečníky na Instagramu

Na Instagramu jde především o to, abyste svým sledujícím poskytovali hodnotu, zejména pokud chcete zvýšit jejich zapojení. Při zveřejňování příspěvků na Instagramu by mělo být vaším cílem publikovat fotografie a videa, která vyvolávají nějakou emoci, například štěstí, humor, motivaci, nostalgii, lásku nebo něco jiného. Kvalitní fotografie s velkým množstvím barev mají tendenci vyvolávat největší pozornost.

Nepřehánějte to s efekty filtrů

Photo with too many filters

12 tipů pro začátečníky na Instagramu

Instagram nabízí řadu filtrů, které můžete použít na své fotografie a automaticky tak vylepšit jejich vzhled a styl. Zdá se však, že tento trend již dosáhl svého vrcholu. Lidé chtějí fotografie a videa, která jsou barevná, ale vypadají relativně přirozeně. Přestože jsou efekty filtrů lákavé, snažte se jejich používání omezit a na většině fotografií zachovat normální barvy a kontrast.

Nebojte se používat hashtagy, ale používejte je střídmě

Uso de hashtag en Internet

12 tipů pro začátečníky na Instagramu

Používání hashtagů na Instagramu je skvělý způsob, jak zvýšit dosah na platformě, podpořit větší zapojení a dokonce přilákat nové sledující. Někteří lidé to bohužel přehánějí. Jejich popisky jsou často přeplněné hashtagy, z nichž mnohé ani nesouvisejí s tématem příspěvku. Pokud se rozhodnete hashtagy používat, dbejte na to, aby jich bylo co nejméně, a používejte pouze relevantní klíčová slova.

Použijte funkci Hledat a prozkoumat k nalezení skvělého nového obsahu

searching web on phone

12 tipů pro začátečníky na Instagramu

Když klepnete na ikonu Hledat a prozkoumat (ikona lupy) na spodním řádku aplikace Instagram, přejdete na stránku Hledat a prozkoumat, kde si můžete prohlédnout obsah vybraný podle vašich zájmů. Tento obsah je založen na typech fotografií a videí, které jste lajkovali nebo komentovali. To, co zde vidíte, je také inspirováno lidmi, které sledujete.

Procházejte tuto stránku nebo použijte vyhledávací panel a vyhledávejte konkrétní uživatele, hashtagy, témata a další.

Často zveřejňujte příspěvky, abyste si udrželi zájem sledujících

Child waving hand out of window of car

12 tipů pro začátečníky na Instagramu

Časté publikování, abyste si udrželi FIpokud si chcete udržet pozornost sledujících, musíte pravidelně zveřejňovat nový obsah. To neznamená, že musíte zveřejňovat 10 fotografií denně. Ve skutečnosti by zveřejňování jednou denně nebo alespoň jednou za dva dny mělo být dostatečně časté, abyste udrželi zájem svých stávajících sledujících. Pokud budete delší dobu bez zveřejňování, nedivte se, že o několik z nich přijdete. ollowers Interested

Použití aplikace Messenger ke kontaktování konkrétních uživatelů

Man's hands taking city pictures with phone

12 tipů pro začátečníky na Instagramu

Ačkoli je dobré publikovat často, abyste své sledující zaujali, někdy není nutné vždy něco veřejně publikovat všem svým sledujícím. Místo toho se zaměřte na jednoho nebo více konkrétních uživatelů tím, že jim soukromě pošlete přímou zprávu s textovou zprávou, fotografií nebo videem. Funkce přímého zasílání zpráv na Instagramu je integrována s aplikací Facebook Messenger, takže můžete poslat zprávu i příteli na Facebooku, který není na Instagramu.

Chcete-li odeslat přímou zprávu s fotografií nebo videem nebo na ni odpovědět, klepněte na ikonu fotoaparátu, pořiďte fotografii nebo video a poté klepněte na možnost Odeslat.

Komunikujte se svými sledujícími

People sorted into groups by color represent the statistical technique of cluster analysis.

12 tipů pro začátečníky na Instagramu

Nikdy neignorujte své věrné sledující, kteří pravidelně lajkují a komentují vaše fotografie! To je spolehlivý způsob, jak si lidi nakonec odradit. Místo toho dejte svým sledujícím najevo, že si jich vážíte. Odpovídejte na jejich komentáře nebo se dokonce jděte podívat na jejich účet a lajkněte několik jejich fotografií. Pokud chcete sledovat komentáře na Instagramu a zjistit, kteří uživatelé s vámi nejvíce komunikují, můžete použít nástroj třetí strany, například Iconosquare (dříve Statigram).

Případně pokud se nechcete starat o to, kolik lidí lajkuje vaše příspěvky, Instagram v květnu 2021 přidal možnost skrývat lajky. To provedete tak, že přejdete do příspěvku a klepnete na ikonu Více (tři svislé tečky) a poté na možnost Skrýt počet lajků.

Nenechte se zlákat k nákupu následovníků

Illustration of man and woman exchanging money

12 tipů pro začátečníky na Instagramu

Kolem nákupu sledujících na Instagramu je spousta povyku. A je pravda, že můžete získat velké množství sledujících za poměrně nízkou cenu. Problém s jejich nákupem je, že jsou většinou falešní a neaktivní. Váš účet může vypadat trochu divně pro uživatele, kteří vidí, že máte 15 000 sledujících, ale téměř žádné lajky ani komentáře k vašim fotografiím a videím. Držte se skutečného zapojení. Nejde jen o čísla.

Experimentujte se shoutouty

mouth shouting with copy space

Vždy se doporučuje komunikovat se stávajícími sledujícími, ale čím více lidí oslovíte, tím lépe. Udělat shout-out nebo “sdílení za sdílení” (s4s) s jiným účtem ve stejném rozsahu sledujících je velmi rychlý a účinný způsob, jak oslovit více lidí. Dva uživatelé se v podstatě dohodnou, že tomu druhému dají na svých účtech příspěvek typu shoutout. To je vlastně hlavní technika, kterou mnozí uživatelé Instagramu používají k tomu, aby jejich účty rostly po tisících.

Sledujte nejnovější trendy na Instagramu

Three friends taking self portrait with smartphone

Hashtagy a výkřiky jsou skvělé, ale i takové trendy mají časem svou platnost. Pokud je pro vás Instagram hlavní platformou sociální sítě, je důležité držet krok s nejnovějšími trendy, abyste nezůstali pozadu a nevystavili se riziku ztráty cenných sledujících. Podívejte se na těchto pět velkých trendů v tom, jak lidé používají Instagram.

Příběhy příspěvků

Illustration of Instagram with people liking a phone

Příběhy jsou méně stálé, více “momentální” části obsahu, které můžete zveřejnit, aby je viděli vaši sledující. Mají podobu fotografií i videí a po 24 hodinách automaticky zmizí. Prohlížet si je můžete v horní části kanálu (v podobě kruhových bublin, na které klepnete). Příběhy jednoduše nabízejí neformálnější způsob, jak se spojit, sdílet a komunikovat se svými sledujícími.

Příběhy se stále více integrují do ostatních forem sociálních médií. Pokud například používáte službu X (dříve Twitter) a najdete příspěvek, který s vámi rezonuje, můžete jej snadno přidat do svého příběhu. Klepněte na příspěvek, poté klepněte na ikonu sdílení a vyberte možnost Instagram Stories. Příspěvek se zobrazí jako součást vašeho příběhu Instagram. (Tato funkce je v současné době podporována pouze v systému iOS.)

Používání limitů a skrytých slov, abyste se vyhnuli urážlivým komentářům a zprávám

Limits in the Instagram app
Instagram

Jak váš účet roste, můžete si získat pozornost uživatelů, kteří rádi zneužívají jiné lidi. Funkce Limity se tomu snaží zabránit tím, že pomocí různých standardů určuje, které přímé zprávy se vám zobrazí. Instagram například automaticky skryje komentáře a zprávy od lidí, kteří vás buď nesledují, nebo teprve začali.

Podobně funkce Skrytá slova umožňuje aplikaci říct, aby filtrovala určitá slova, fráze a dokonce i emotikony, když se objeví v žádostech o DM. Vše, co Hidden Words zachytí, se přesune do vyhrazené složky, kterou si můžete podle libosti prohlédnout (nebo ne).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *