5 Tipů, jak se stát influencerem na Instagramu

5 Tipů, jak se stát influencerem na Instagramu

5 Tipů jak se stát influencerem na Instagramu

Stát se úspěšným influencerem na Instagramu je snazší než kdykoli předtím a rok 2022 by mohl být vaším průlomovým rokem. Instagram je stále lídrem v oblasti influencerů a přední značky a firmy vynakládají na influencer marketing stále větší část svého celkového marketingového rozpočtu.

Boostně svůj profil nákupem Instagram sledující a Likes

Ve skutečnosti se v roce 2010 zvýšilo 65 % jejich rozpočtů. A pravděpodobnost, že tento trend bude pokračovat, je poměrně vysoká.

jak získat sledující na instagramu
jak se stát influencerem na Instagramu

Proč? Spotřebitelé nechtějí od značek a podniků doporučení nebo prodejní nabídky. Chtějí vzájemné informace o tom, co si koupit, kam cestovat, kde se najíst a podobně. Pokud jste tedy influencer nebo mikroinfluencer, máte šanci posunout svůj vliv na další úroveň.

Značky a podniky jsou influencerským marketingem nadšené také kvůli vysoké návratnosti investic, kterou se tento typ marketingového kanálu může pochlubit. Téměř 90 % obchodníků zjistilo, že tento marketing je srovnatelný nebo lepší než ostatní marketingové kanály.


Pokud jde o platformy sociálních médií pro špičkový vliv, Instagram je vítězem. Měsíčně Instagram využívá více než 1 miliarda uživatelů. Polovina z těchto uživatelů využívá Instagram Stories denně. A v roce 2022 bude mít více než 75 % firem na sociální platformě Instagram firemní účet.

social media content produktion foto video film instagram youtube facebook firma empfehlung
jak se stát influencerem na Instagramu

Možná jste připraveni posunout svůj vliv na Instagramu na další úroveň, nebo možná už na IG děláte vlny, ale chcete v roce 2022 získat větší omentum. Ať tak či onak, máme pro vás několik tipů a triků, jak se letos stát influencerem na Instagramu.

instajak se stát influencerem na Instagramu?


Obsah

  • JAKÉ JE VAŠE HLAVNÍ TÉMA?
  • UDRŽUJTE PŘÍSPĚVKY VE VYSOKÉ KVALITĚ
  • UDRŽUJTE TÉMA PŘÍSPĚVKŮ KONZISTENTNÍ
  • NEMUSÍTE ZVEŘEJŇOVAT HODNĚ PŘÍSPĚVKŮ – ALE ZVEŘEJŇUJTE JE KONZISTENTNĚ
  • PRIORITOU JE ANGAŽOVANOST

JAKÉ JE VAŠE HLAVNÍ TÉMA?

To je velmi důležitá otázka, kterou je třeba v roce 2022 navštívit nebo se k ní vrátit. Váše téma je totiž zásadním aspektem pro růst vašeho publika a získávání partnerství se značkami a propagaci firem. A vzhledem k tomu, že angažovanost se stává nejdůležitějším analytickým ukazatelem Instagramu, velmi dobře definované téma výrazně zvýší míru vaší angažovanosti a potenciálních sledujících.

Módní a kosmetický influencer
Christine Kong svého tématu opravdu drží a výsledek ji posunul z mikroinfluencerky na makroinfluencerku s více než 110 000 sledujícími.

dailykongfidence

Zůstat věrný svému tématu je výhodné i při snaze získat placené propagační akce špičkových značek a prodejců. Značky a prodejci si totiž chtějí být jisti, že jejich sdělení bude mít maximální ohlas a bude mezi sledujícími influencera dobře přijato. Najděte si téma a držte se ho.

https://www.kupfollowers.cz/19-strategii-diky-kterym-se-stanete-influencerem/

UDRŽUJTE VYSOKOU KVALITU PŘÍSPĚVKŮ

To je velmi důležitý prvek pro začínající influencery na Instagramu. Pokud budete zveřejňovat obsah, který je nevýrazný, bude takový i počet vašich sledujících. Bohužel to není něco, co můžete udělat hned od začátku. Vytváření kvalitních příspěvků na Instagramu vyžaduje trochu času a praxe.

Instagram followers
jak se stát influencerem na Instagramu

Vysoce kvalitní instagramový příspěvek

Je to skoro jako něco z National Geographic! Takový příspěvek na Instagramu získá pořádné množství sdílení a komentářů, takže si ho jako začínající influencer na Instagramu všímejte. Dobrá strategie obsahu je klíčem k získání tisíců sledujících a budoucí spolupráci.

UDRŽUJTE TÉMA PŘÍSPĚVKŮ KONZISTENTNÍ

Tento tip, jak se stát influencerem Instagramu v roce 2022, je v souladu s tím výše uvedeným. Rozhodně chcete zveřejňovat kvalitní obsah. Zároveň ale chcete všechny své příspěvky (a profilový obrázek) udržovat v rámci obecného estetického tématu. To znamená mít celkový vzhled svého účtu na Instagramu po celou dobu konzistentní – včetně atraktivního instagramového bio.

Nejlépe to dělají influenceři v cestovním tématu

Udržujte konzistentní téma instagramových příspěvků

Je to vlastně skoro jako záře. A když si projdete feed úspěšného influencera, nezaznamenáte žádný rozdíl. Příspěvky se samozřejmě liší, ale je tu ta rezonující záře, která se drží různých typů obsahu.

To je důvod, proč se jim daří dosáhnout statusu megainfluencerů s velkým počtem sledujících. Dosáhnout tak velkého zapojení je naprosto zásadní pro získání většího počtu sledujících a také více placených propagačních akcí od značek.

NEMUSÍTE ZVEŘEJŇOVAT HODNĚ PŘÍSPĚVKŮ – ALE ZVEŘEJŇUJTE JE KONZISTENTNĚ

Pokud se v roce 2022 plánujete stát influencerem na Instagramu, musíte si vymyslet plán zveřejňování příspěvků. Možná si myslíte, že je to snadné, ale ne tak rychle. V závislosti na demografii vašich sledujících se vytvoření konzistentního rozvrhu zveřejňování a jeho dodržování možná snáze řekne, než udělá.

Pokud jste například foodie influencer, musíte buď vařit a zveřejňovat příspěvky podle určitého rozvrhu, nebo plánovat večeře v určitou dobu. To se může ukázat jako velmi náročné.

Koupit instagram sledující
jak se stát influencerem na Instagramu

Influencerka, která se na Instagramu věnuje jídlu inspirovanému veganskou stravou, odvádí docela dobrou práci, když se jí daří udržovat příspěvky konzistentní . . .

jak se stát influencerem na Instagramu?

Cílem je udržet cílové publikum v pozornosti relevantním obsahem. Pokud budete příspěvky zveřejňovat konzistentně, podaří se vám to. Ale nebojte se, možná, že zveřejňování obrázků zaměřených na téma někdy není v kurzu, takže klidně vezměte svého domácího mazlíčka a udělejte si selfie. Jen se ujistěte, že zveřejňujete poutavý obsah!

UDĚLEJTE ZE ZAPOJENÍ HLAVNÍ PRIORITU

Když dosáhnete určité úrovně sledujících na Instagramu influencerů, začnete dostávat ke každému příspěvku celou řadu komentářů. Jistě, může to být mírně zahlcující, ale je to rozhodně plus. Je to znamení, že se ubíráte správným směrem, abyste se stali influencerem na Instagramu.

Pro váš další úspěch na Instagramu je však zásadní, jak s těmito komentáři naložíte. Pokud si chcete udržet angažované publikum, musíte si ho udržet. To znamená na tyto komentáře odpovídat.

Odpovídejte na komentáře k příspěvkům

Uvidíte, že jako odpověď na komentář neposílá pouze emoji. Skutečně se zapojuje do komunikace se svými sledujícími. I když jde o krátkých a milých pár slov, je důležité odpovídat stále a pokaždé.

Díky tomu se Vám podaří posunout své sledující na další úroveň. Zásadní je angažovanost, proto ji nezapomeňte zachovat jako součást svého plánu pro influencery na Instagramu v roce 2022.

Instagramový influencer

Mnoho influencerů neovlivňuje pouze pro zábavu. Ano, je to zábava. Ale jako instagramový influencer, který věnuje čas a energii soustavnému zveřejňování vysoce kvalitních snímků, chcete dostávat zaplaceno.

Tak už víte jak se stát influencerem na Instagramu?

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *