8 tipů, jak se stát hvězdou na Instagramu

8 tipů, jak se stát hvězdou na Instagramu

8 tipů, jak se stát hvězdou na Instagramu

Projíždíte každý den nové fotky “svých vyvolených” na Instagramu a přejete si ke skupině vybraných influencerů a hvězd také patřit? Máte šanci, stejně jako každý. Ale, stejně jako to platí v mnoha jiných ohledech lidského života, bez práce nejsou koláče. Jak tedy zapracovat na svém profilu a přilákat tisícovky followerů?

ig19

1. Vytvořte si vlastní styl

První rada je sice nejtěžší na provedení, ale zároveň nejdůležitější. Když se ale podíváme na lidi s největšími počty sledovatelů, jsou to vedle celebrit lidé, jejichž feed je originální a snadno zapamatovatelný. Chodíte rádi do kaváren? Zaplňte si Instagram fotkami originálních interiérů a úžasným latte art. Máte rádi pastelové barvy? Zabarvěte do nich pomocí filtrů svůj feed. Udělejte jej zkrátka neodolatelným.

2. Postujte pravidelně

Je jasné, že se vám občas nebude chtít nebo získáte pocit, že nemáte co sdílet. Pravidelné publikování příspěvků je však základ úspěchu. Pokud tři týdny nepřidáte fotku, zapomene se na vás. Na druhou stranu to však s četností nepřehánějte, deset fotek denně by vaše followery mohlo spíše obtěžovat.

Nástroje pro podporu Instagramu naleznete také zde

3. Lajkujte ostatní

Co uděláte, pokud někdo neznámý dá like vaší fotce? Většinou se na jeho profil také podíváte. A je možné, že vás zaujme a začnete jej sledovat. A přesně to funguje samozřejmě i naopak. Pokud vás někdo cizí zaujme, lajkujte, komentujte, sledujte.

4. Speciální hashtagy

Ke svému postu můžete přidat nekonečné množství hashtagů. Zatímco některé moc nezaujmou a moc lidí je nehledá, existují takové, které vám pomohou přitáhnout další obecenstvo. Zkuste ke své další fotce připojit hesla jako #L4L, #likeforlike #follow, #followme nebo #photooftheday.

5. Perfektní profilovka

Na Instagramu vás sice dělá nejzajímavější váš feed, ale určitě nepodceňujte ani svůj profilový obrázek. Nejlepší je zvolit fotku tváře – pokud chcete být slavný, znamená to, že by vás lidé měli poznat.

6. Správné filtry

Statistiky tvrdí, že 49 % fotek na Instagramu nemá žádný filtr. Ty nejlepší fotky však nějakou úpravou většinou procházejí. Pokud tedy nejste zrovna největší kamarád s Photoshopem, zkuste alespoň ty základní. Mezi nejoblíbenějšími a nejúspěšnějšími filtry najdeme willow, hefe či mayfair.  

7. Sledujte trendy

Krásné fotky jídla či úchvatné scenérie sice baví, ale je jich plný Instagram. Prorazit s takovými fotkami tedy není lehké. Sledujte proto nejnovější trendy. Vzpomeňte si na černou zmrzlinu nebo plameňáky a buďte příště mezi prvními, kdo bude mít trendy fotku mezi prvními.

8. Využijte Instastories

Každou chvíli přichází Instagram s nějakým vylepšením. Některá se setkají s velkým, některá s menším úspěchem. Instastories patří bezpochyby do první kategorie a jejich sledovanost je obrovská (což nejspíš znáte sami). Takže natáčejte, foťte a sdílejte!

Nástroje pro podporu Instagramu naleznete také zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *