Jak získat prvních 1000 sledujících na Instagramu

Jak získat prvních 1000 sledujících na Instagramu

Jak získat prvních 1000 sledujících na Instagramu

VĚTŠINA ZNAČEK, FIREM, ALE I PODNIKATELŮ BOJUJE SE ZÍSKÁVÁNÍM FANOUŠKŮ NA SVÉ INSTAGRAMOVÉ ÚČTY. MÍT NOVÝ ÚČET JE VLASTNĚ VZRUŠUJÍCÍ, ALE ASI SE PTÁTE, “JAK MŮŽU ZÍSKAT VÍCE FANOUŠKŮ?”


Růst fanoušků na Instagramu je pomalý proces a musíte se obrnit trpělivostí.

  • Rozhodně nechcete sbírat mrtvé profily, neaktivní fanoušky nebo spammery.
  • Chcete reálné lidi, kteří váš obsah budou milovat právě proto, jaký je.

Protože jsme už pomohli rozjet několik Instagramových profilů a celým procesem jsme si několikrát prošli, chceme vám dát malou jiskřičku naděje.

insta-500

Rozhodně to nevzdávejte po prvním měsíci na Instagramu a vytrvejte.

OPRAVDU ZÁLEŽÍ NA CO NEJVYŠŠÍM POČTU FANOUŠKŮ?

Představte si, že máte 10 fanoušků a pevně věříme, že právě jeden z nich je skvělý člověk, který vám komentuje fotky a zkrátka miluje vaše příspěvky. Takový člověk se o vás bude zmiňovat dál. Možná přesdílí vaši fotku.

Teď si představte, že máte 100 fanoušků a 10 z nich jsou další skvělí lidé, kteří se nestydí vás pochválit a rozšířit vás. Nakonec získáte 1000 fanoušků a 100 z nich budou vaši věrní “followeři”, kteří se klidně mohou změnit ve vaše zákazníky.

Buďte v klidu, v Čechách je na Instagramu něco přes 600 000 lidí (data k listopadu 2015) a každým dnem jich je víc a víc. I na vás tam čekají. Jen si pro ně musíte přijít.

Víte kam tím mířím? Když vydržíte a budete svůj Instagram “krmit” kvalitním obsahem, nárůst fanoušků půjde svižným tempem nahoru. A bude vás to bavit!

Než se pustíte do tvorby obsahu na Instagram, měli byste si v hlavě srovnat, jaký typ obsahu to bude.

Dřív se do toho nepouštějte! Bude to zbytečná práce a ztráta času.

9 Instagram accounts that will make you smarter and more creative | by Karolina Biernat | Inter Alia | Medium

PROMYSLETE SI, JAKOU STRATEGII NA INSTAGRAMU ZVOLÍTE

Než chytnete mobil do ruky a vyfotíte první fotku vašeho středečního oběda na Instagram, zastavte se!

Instagram pro firmy nefunguje jako ten osobní, kam můžete fotit všechno a vaši kamarádi z toho šílí. Je potřeba si říct, co chcete svými příspěvky lidem předávat.

Uživatelé reagují na profily s jednotným tématem. To znamená, že budete muset držet jasný a konzistentní vizuální styl.

Váš profil musí být organizovaný a profesionální. Žádné žluté a zašumněné fotky! Ty sem nepatří!

CÍLE VAŠEHO IG KANÁLU

Instagram pro firmy ve skutečnosti slouží ke 2 hlavním účelům.

  • Buď to může být vaše “virtuální obrázková vizitka”, která vám pomůže najít nové publikum a zvýšit povědomí o vaší značce.
  • Nebo to mohou být vaše konverzní cesty (např. prodej zboží v e-shopu nebo prodej digitálních produktů, jako např. ebook).

Samozřejmě můžete použít obě varianty. Vše závisí na tom, čím se vaše podnikání zabývá.

laurajonas

CO BUDE VAŠIM OBSAHEM

Jako poradenská agentura, která sedí celé dny v kancelářích, budete omezeni pouze na fotky z kanclu. I to můžete pojmout kreativně a tvořit originální obsah.

Kolegyně s krásným puntíkovaným hrníčkem se nebude určitě zlobit, když ho postavíte na okno do ulice a vyfotíte v něm ranní kávu a přidáte pár sympatických slov.

Firma, která nabízí nějaký produkt, bude mít tvorbu obsahu daleko jednodušší. Ani tady byste ale neměli zapomínat obsah prostřelit občas i něčím “neprodejním” z vašeho zákulisí, aby vaši fanoušci neměli pocit, že chcete za každou cenu jen prodávat, nebo si nezačali myslet, že všechnu tu dřinu za vás odvádí roboti ?

5 Creative Instagram Accounts to Follow This Summer - Coco's Tea Party

INSTAGRAMOVÁ MORÁLKA

Někteří z vás se nechají zlákat nabídkou koupě fanoušků, což je největší chyba, kterou můžete udělat na jakékoliv sociální síti. Možná se budete cítit dobře, že máte 2000 followerů, ale na tohle se dneska nehraje (a nebylo tomu jinak ani v minulosti).

Kdokoliv to udělal, z Instagramu nikdy nezískal zákazníky.

Mnoho podnikatelů se bude obhajovat tím, že nemají čas čekat na to, až se jim fanoušci přidají organicky (bez placení). Pokud ale nemáte čas investovat do skutečného budování vašeho Instagramu, pak byste tuto sociální síť neměli začít používat vůbec.

DEJTE SI PROFIL DO KUPY HNED NA ZAČÁTKU

Nejdůležitější kroky:

  • vyplňte v profilu všechno co jde
  • použijte dobrou profilovou fotku (profesionálně vyfocenou, ostrou a veselou. Vykašlete se na nudné logo na bílém pozadí – osvěžte jej nějakou kontrastní barvou)
  • propojte vaše webovky
  • přidejte alespoň prvních 9 fotek, abyste zaplnili váš feed

Jestli už tohle máte za sebou, gratuluju! Jestli ne, pusťte se do toho.

Nikdo vás asi nezačne sledovat, když tam budete mít 1 fotku.Taky nebude moc cool, když budete mít nula fanoušků. Věříme, že pár vašich kamarádů má už Instagram, takže jim řekněte o vašem profilu a vyzvěte je, aby se stali vašimi fanoušky. Pro začátek vám to pomůže:)

8 Creative Instagram Stories Ideas with Examples - GetResponse

NAKOUKNĚTE KE KONKURENCI

Najděte si alespoň 4-6 podobných Instagramových účtů, které se zabývají podobným oborem jako vy, a projděte si pečlivě jejich profil, příspěvky, Stories.

Sledujte jak to dělají oni, jak často dávají fotky a jaká témata se v nich objevují.

Berte to opravdu jen jako inspiraci. Neunáhlete se ke kopírováním stejného stylu, jako vaše konkurence. Potřebujete si najít svůj vlastní styl, který vás právě od té konkurence bude odlišovat.

9 Ways To Get Creative With Instagram Stories - Coffee With Summer

VYKŘIČTE DO SVĚTA, ŽE JSTE UŽ TAKY NA INSTAGRAMU

Věříme, že už máte nějaké sociální sítě za sebou a ty vám nějak fungují. V příštích několika týdnech budete potřebovat, aby se to o vás rozšířilo. Dejte vědět vašim fanouškům na Facebooku, Twitteru nebo Google+ že jste na Instagramu a nalákejte je na nový obrázkový obsah.

Nebojte se poslat newsletterem info, že i vy frčíte na Instagramu. Divili byste se, kolik z vašich zákazníků tuhle aplikaci používá a rádi vás začnou sledovat. A to vy potřebujete!

VĚNUJTE ÚSILÍ TVORBĚ ATRAKTIVNÍHO OBSAHU

Instagram je vizuální platforma, která funguje na sdílení obrázků. Představte si, že někdo bude hledat pod konkrétním hashtagem fotky. Existují tisíce fotek se stejným hashtagem, který jste použili i vy, ale proč někdo klikne zrovna na tu vaši fotku? Protože je pro něj zajímavá. Dotyčný se díky tomu proklikne do vašeho profilu a pokud ho zaujmou i další fotky, začne vás sledovat.

Všichni nejsme nejlepší grafici a profesionální fotografové, ale dnešní chytré telefony a aplikace na úpravu fotek nabízí takové možnosti, které ty krásné fotky zkrátka udělají!

Zeptáme se vás jednoduše: jste hrdí na své fotky? Líbí se vám? Měli byste chuť sebe samotné sledovat, kdybyste přišli na váš profil?

16 Super Creative Instagram Accounts | Instagram branding, Instagram creative, Instagram template design

SDÍLEJTE PŘÍSPĚVKY KAŽDÝ DEN!

Když jsme před pár lety začínali s Instagramem, říkali jsme si, že “pravidelnost není důležitá”. Dneska s tím rozhodně nesouhlasíme!

Pravidelnost vytváří dynamiku. Pokud budete na Instagram dávat fotku 2x nebo 4x týdně, růst vašich fanoušků bude mnohem pomalejší a bude pak pro vás těžké mít radost z výsledků, které se nedostaví.

 Vzhledem k tomu, že nám na Instagramu přistála nová skvělá funkce Stories a IGTV, každodenní sdílení fotek na profilu již není pravidlem a je potřeba pečlivě promyslet obsahovou strategii pro všechny tři kanály, které Instagram aktuálně nabízí. 

POUŽÍVEJTE HASHTAGY!

Vidíme to často na různých profilech. Fotka s popiskem, ale bez klíčových slov. Kolik asi tak dostane lajků? (pokud to není profil české Coca Coly, která má 11 tisíc fanoušků ?

Váš růst závisí na rozumném používání klíčových slov

V každém příspěvku můžete mít max. 30 hashtagů. Využívejte je! Udělejte si sadu svých hashtagů a z nich vybírejte ty základní + ke každé konkrétní fotce doplňte pár hashtagů, které definují obsah fotky.

Když vyfotíte Klauna sedícího na záchodě ve vaší firmě, asi k němu nebudete dávat hashtag #foodie i přesto, že vyrábíte čokoládové tyčinky.

Myslete na to, jak by vás lidé hledali podle slov. Nepoužívejte příliš obecné hashtagy. Buďte více konkrétní.

INSTAGRAM BY SE MĚL STÁT VAŠI PRIORITOU!

Nevymlouvejte se, že na to nemáte čas. Z nějakého důvodu jste se začali zajímat o Instagram. Můžete chtít posunout vaši firmu dál, nebo chtít získat nové zákazníky. A sociální sítě vyžadují čas a péči.

Bez toho to nemá smysl dělat. Úspěch se nedostaví zadarmo.

Možná trávíte hodiny přemýšlením, jak se propagovat na Facebooku, Twitteru, Youtube nebo LinkedIn a už vám nezbývá čas a prostor na Instagram.

Aplikacije 2016: najboljše aplikacije za povečanje števila sledilcev na Instagramu | City Magazine

INSTAGRAM JE O KREATIVITĚ A TA POTŘEBUJE SVŮJ ČAS

A pokud si ten čas nedokážete udělat, tak zde budete jenom ztrácet čas. Pokud se začnete soustředit na Instagram, uvidíte to na růstu vašich fanoušků a zvýšení konverzí.

Získat prvních 500 fanoušků je cesta zdlouhavá a budete si připadat jako na horské dráze. Chvíli budou přibývat, pak se jich zase několik odebere. Takhle to na Instagramu chodí. Pokud ale budete trpěliví a budete se držet svojí strategie, Instagram se stane úspěšným pro vaše podnikání.

Nástroje na podporu Vašeho profilu naleznete také zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *