Jak zlepšit zapojení zákazníků na Instagramu na základě dobře načasovaných příspěvků

Jak zlepšit zapojení zákazníků na Instagramu na základě dobře načasovaných příspěvků

Využijte kreativní obsah, strategické plánování příspěvků a analytické nástroje Instagramu ke zvýšení interakce s publikem.

Tvorba strategie pro firemní instagramový účet


Pokud chcete pomocí marketingu pro sociální sítě rozvíjet své podnikání na Instagramu, může strategie plánování zvýšit zapojení uživatelů, zvýšit počet vašich sledujících a spojit vás se zákazníky. Úspěšné využívání Instagramu však vyžaduje více než jen nalezení správného dne v týdnu pro publikování obrázků. Úspěch závisí na optimalizaci obsahu, četnosti publikování příspěvků a na tom, jak využíváte analytické nástroje.

ig5


Postupujte podle těchto kroků a vytvořte pracovní postupy a strategii plánování pro Instagram, které zvýší vaši interakci s publikem a pomohou vám rozvíjet vaše podnikání.

Podpořit Váš Instagram účet můžete zde
 

Krok 1: Určete, jak často chcete na Instagramu zveřejňovat příspěvky


Při strukturování strategie plánování sociálních médií je důležité vyvážit kvalitu a kvantitu. Ve světě instagramového obsahu kvalita vždy trumfne kvantitu. Pokud jste příliš ambiciózní a snažíte se vytvořit příspěvek každý pracovní den, celková hodnota vašeho obsahu by mohla klesnout. Jestliže se však zaměříte pouze na kvalitu, možná nebudete publikovat dost příspěvků.

Rozhodněte se, kolik obsahu chcete vytvořit

Vaše zdroje, které máte k dispozici, určují množství kvalitního obsahu, který můžete realisticky vytvořit. Můžete mít spoustu kreativních nápadů na obsah, ale potřebujete rozpočet a čas k jeho vytvoření, zveřejnění, odpovídání na komentáře a analýzu metrik.
 

Existují tři hlavní kanály obsahu Instagramu, které je třeba zvážit: instagramové kanály příspěvků, instagramové příběhy a IGTV. Typ vašeho obsahu bude záviset na typu vašeho podnikání a na cílech, jakých chcete na Instagramu dosáhnout. Jestliže je vaše firma internetový obchod, budete pravděpodobně vytvářet originální obsah včetně produktových fotografií a lifestylových snímků. Pokud je váš čas nebo rozpočet omezený, zvažte sdílení příspěvků nebo obrázků vytvářených vašimi fanoušky. Určete nejlepší den a naplánujte zveřejnění příspěvku nejméně jednou týdně, abyste zajistili, že se v kanálech vašich uživatelů zobrazí čerstvý obsah.

Vymýšlejte obsah pro instagramové příspěvky

Jakmile nastavíte parametry času a rozpočtu vaší strategie pro Instagram, začněte vymýšlet obsah k publikování.
 

  • Plánujte tvorbu různorodého obsahu: Vyvážená kombinace fotografií, videí, koláží nebo GIFů vzbudí větší zájem vaší cílové skupiny. Pokud se příliš spoléháte na jeden druh příspěvků, riskujete ztrátu sledujících na Instagramu. S rychlou tvorbou působivé grafiky a videí pro vaše publikum vám pomohou různé nástroje, například služba Adobe Spark.
  • Vytvářejte obsah pro každý instagramový kanál samostatně: Obsah, který publikujete v instagramových příbězích, by se měl lišit od vašich běžných příspěvků na Instagramu.
  • Přemýšlejte o tématech, kterým byste se mohli věnovat v rámci pravidelných sérií: Série jako „Motivační pondělí“ se mohou zabývat vaší firemní misí nebo vašimi cíli – nebo cíli publika – a mohou do vašich kanálů na sociálních sítích vnést prvek včasnosti.

Krok 2: Vyberte nejlepší dobu pro publikování příspěvků

Když si ujasníte, kolik času můžete věnovat tvorbě obsahu pro Instagram, můžete začít zkoumat, kdy je optimální doba k jeho zveřejnění. Nalezení správného času k publikování pro cílové publikum je to nejlepší, co může firma udělat pro zvýšení zájmu o její obsah. Instagramový algoritmus upřednostňuje nový obsah v kanálech uživatelů, takže pokud zveřejníte nový příspěvek, když je většina vašeho publika online, vaše šance na zobrazení v jejich kanálech se zvýší. Publikování ve špičce zvyšuje váš dosah a může vést k většímu počtu lajků.

Zkoumejte své konkrétní publikum na Instagramu

Protože každý účet má jedinečné publikum v různých časových pásmech, ideální čas pro zveřejnění příspěvků se bude pro jednotlivé firmy lišit. Pro úspěch je klíčové znát své sledující. Možná si Instagram prohlíží při ranní kávě, během obědové přestávky nebo po celý pracovní den. Pokud máte firemní účet, můžete využívat Instagram Insights, nativní analytickou platformu Instagramu. Tato platforma poskytuje údaje o chování a akcích vašich sledujících. Můžete zjistit jejich polohu, věk a kdy jsou aktivní online. Na základě těchto znalostí už můžete snadno vytvořit kalendář obsahu a časový plán publikování v konkrétních časech.

Experimentujte s různými časy publikování příspěvků

Pokud nezaznamenáte ihned úspěch, zkuste pomocí nástroje Instagramu pro plánování otestovat různé doby publikování a sledujte, zda dosáhnete pokroku. Pokud publikování příspěvků brzy ráno nefunguje dobře, zkuste jiné špičky. Po několika týdnech publikování zkontrolujte, zda načasování významně ovlivnilo míru zájmu. Možná zjistíte, že některé druhy příspěvků fungují lépe v jiných časech.
 

Krok 3: Vytvořte a naplánujte příspěvky pro Instagram

Využijte naplno získané znalosti o publiku a vytvořte a naplánujte si svůj obsah předem. Plánování dopředu zajistí, že budete mít kvalitní obsah připravený v nejlepší době pro publikování, a poskytne vám prostor pro tvorbu kreativních a promyšlených příspěvků.

Vytvořte instagramovou estetiku

Při vytváření a plánování obsahu pro Instagram je důležité podívat se na svůj plán příspěvků jako na mřížku, nikoli jako na samostatné příspěvky. Když vaši sledující kliknou na váš profil, uvidí váš obsah ve sloupcích a řádcích, proto nezapomeňte zvážit celkový vzhled a dojem, který chcete učinit. Veškerý obsah vaší firmy by měl spolupracovat. Jedním ze způsobů, jak zajistit, aby všichni členové vašeho týmu používali stejné palety barev a průvodce styly, je služba Adobe Creative Cloud pro týmy. Knihovny Creative Cloud umožňují vašemu týmu sdílet datové zdroje, usnadňují spolupráci a pomáhají zajistit, aby vaše značka působila jednotným stylem.

Pište lepší instagramové popisky

Klíčem ke skvělému instagramovému popisku je snaha inspirovat vaše sledující k určité akci. Ať už chcete, aby koupili váš produkt nebo klikli na odkaz ve vašem životopise, kreativní a jasný popisek vám může pomoci tohoto cíle dosáhnout a zlepšit tak zapojení zákazníků. Vymyslet zajímavé popisky může být obtížné, zejména pokud je píšete ve spěchu. Raději vytvořte všechny popisky pro daný týden najednou, když jste v kreativním rozpoložení.

Optimalizujte své příspěvky na Instagramu přidáním hashtagů

Hashtagy představují účinný způsob, jak zvýšit dosah vašich instagramových příspěvků, ale nezapomeňte je používat strategicky. Kopírování a vkládání stejného obřího seznamu hashtagů na konci každého popisku není dobrý nápad. Nezapomeňte: kvalita má přednost před kvantitou. Proveďte výzkum a zjistěte, jaké hashtagy používají vaši konkurenti a vaše publikum. Zvažte také vytvoření vlastních zábavných značkových hashtagů. Obecné, široce používané hashtagy mohou usnadnit nalezení vašeho obsahu, zatímco jedinečné hashtagy mohou upoutat pozornost lidí.

Krok 4: Analyzujte metriky a zlepšete míru zájmu

Vaše strategie plánování obsahu pro Instagram se bude v průběhu času vyvíjet. Možná budete muset pravidelně měnit taktiku nebo kreativní styly, aby byl váš obsah čerstvý, ale každá úprava by měla být strategická a založená na faktech a datech. Pravidelně kontrolujte analytické nástroje Instagramu a vytvářejte měsíční přehled, který vám pomůže sledovat váš pokrok v průběhu času. S využitím pravidelných přehledů můžete snáze zjistit, co na stránce vaší firmy funguje, a s jistotou zlepšit svou strategii do budoucna.

Díky kreativnímu obsahu pro sociální sítě, strategickému plánování příspěvků a strukturovaným přehledům se zájem o vaši firmu na Instagramu určitě zvýší. Ve svém úsilí ale nepolevujte. Nezapomeňte, že vaše strategie pro Instagram je jen jednou částí uceleného marketingového úsilí. Podpořte své podnikání vytvořením úplné strategie obsahového marketingu,, která bude řídit tvorbu obsahu pro všechny digitální kanály.

Tvorba vynikajícího obsahu pro sociální sítě vyžaduje kreativitu a správné nástroje. Zvažte použití služby Creative Cloud pro týmy – získejte členství, díky němuž váš tým získá přístup ke všem aplikacím, které potřebuje k rychlé tvorbě poutavých animovaných GIFů, obsahu pro sociální sítě a úžasných fotografií.

Podpořit Váš Instagram účet můžete zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *