Průvodce pro začátečníky používáním Tiktoku

Průvodce pro začátečníky používáním Tiktoku

Stále vás TikTok mate? Cítíte se zdrceni, když aplikaci otevřete a nedaří se vám zjistit, jak funguje? Vzhledem k tomu, že se uživatelská základna TikToku rozšiřuje i mimo generaci Z, je pochopitelné, že stále více uživatelů je zmateno tím, jak aplikace funguje.

Průvodce pro začátečníky používáním Tiktoku
Průvodce pro začátečníky používáním Tiktoku

Průvodce pro začátečníky používáním Tiktoku

Tento průvodce pro začátečníky je navržen tak, aby vám poskytl základní informace o tom, jak Tiktok funguje, a pomohl vám stát se během chvíle zkušenými uživateli.


Obsah

 1. Co je to Tiktok?
 2. Začínáme s TikTokem
 3. Navigace v aplikaci Tiktok
 4. Natáčení videí TikTok
 5. Zapojení do výzev TikTok
 6. Prozkoumání služeb TikTok Duet a Stitch
 7. Vydělávání v TikToku
 8. Rozšiřování publika TikToku
 9. Porozumění analytice TikTok
 10. Další tipy, jak se stát profesionálním uživatelem TikTok
 11. Přečtěte si více

Co je to Tiktok?

Tiktok je aplikace pro sdílení videí, kde uživatelé vytvářejí krátká videa a nahrávají je na platformu. Vlastní ji čínská společnost Bytedance, která v roce 2016 koupila Musical.ly a přejmenovala ji na TikTok.

Nyní je to nejrychleji rostoucí aplikace sociálních médií, která má k dnešnímu dni více než 1 miliardu aktivních uživatelů měsíčně. Jen ve 4. čtvrtletí roku 2021 měla přes 160 milionů instalací. Více než 60 % uživatelů TikToku je ve věku 10-29 let, ale neustále přibývá i starších uživatelů. Popularita TikToku prudce vzrostla, když se lidé zavření doma během pandemie obrátili na tuto platformu, aby se pobavili.

Díky čemu je TikTok oblíbenou platformou pro influencery a tvůrce obsahu? Podívejte se na tyto úžasné funkce.

Jedinečné funkce TikTok

 • Přístup k tisícům populárních skladeb zdarma
 • Stovky bezplatných emoji, samolepek a filtrů, díky kterým vaše video vynikne.
 • Vestavěný bezplatný a snadno použitelný nástroj pro úpravu videa
 • Tuny bezplatných videí, která vás mohou inspirovat při tvorbě dalšího videa
 • Dostupné ve 154 zemích a 39 jazycích, což vytváří globální komunitu
 • Výzvy a duety TikTok, které pomáhají vašemu videu k rychlému objevení
 • Výkonný algoritmus, který vám zobrazuje více stejných videí, která se vám líbí

Začínáme s TikTokem

Vytvoření účtu TikTok

Přejděte na Google Play nebo App Store a stáhněte si aplikaci TikTok. Jakmile aplikaci nainstalujete a otevřete, začne zobrazovat videa. V aplikaci TikTok nepotřebujete účet, abyste mohli začít procházet videa.

Chcete-li však začít nahrávat a zveřejňovat videa, musíte si ho vytvořit.

TikTok usnadňuje registraci tím, že umožňuje připojit vaše stávající účty, jako je Facebook, Gmail nebo Twitter. Můžete si také vytvořit standardní uživatelské jméno a heslo pomocí e-mailu nebo telefonního čísla.

 Sign up for TikTok

Pokud se rozhodnete použít své telefonní číslo, TikTok vám přiřadí obecné uživatelské jméno, například user1234567. Pokud použijete e-mailovou adresu, získáte personalizované ID. Nemějte obavy – uživatelské jméno si můžete později vždy změnit.

TikTok se vás také zeptá na vaše narozeniny (abyste mohli aplikaci používat, musí vám být 13 let). V USA jsou uživatelé mladší 13 let umístěni do prostředí Younger Users, kde mohou jejich online zážitky sledovat opatrovníci.


Úprava profilu TikTok

Po vytvoření účtu můžete svůj profil upravit. Stačí klepnout na ikonu v pravém dolním rohu s nápisem Profil. Zobrazí se vaše fotografie, počet uživatelů, které sledujete, vaši sledující a celkový počet lajků, které získala vámi zveřejněná videa. Zobrazí se také videa, která jste zveřejnili a která se vám líbila.

Chcete-li začít upravovat svůj profil, stačí klepnout na tlačítko Upravit profil. Můžete nahrát svou fotografii nebo použít profilové video. Můžete změnit své jméno a uživatelské jméno, napsat 80znakový životopis a propojit své profily na Instagramu, YouTube a Twitteru.

Edit TikTok Profile

Pro influencery se zavedenými sledujícími na jiných platformách je skvělým způsobem, jak podpořit svůj účet TikTok, jeho propojení s oblíbenějšími kanály. Propojení vašich dalších účtů také usnadňuje sdílení videí TikTok na různých platformách.

Účty TikTok jsou ve výchozím nastavení veřejné. Kdokoli může vidět váš profil a videa, která zveřejňujete. Toto nastavení můžete upravit kliknutím na tři čáry v pravém horním rohu svého profilu. Vyberte možnost Nastavení a Soukromí a přepněte možnost Soukromý účet. Nezapomeňte, že když nastavíte svůj účet jako soukromý, musíte ručně schválit každou žádost uživatele o sledování.

Případně, když začnete zveřejňovat videa, můžete také nastavit soukromí jednotlivých videí na soukromé.


Navigace v Tiktoku

Procházení videí

TikTok má velmi intuitivní a výkonný algoritmus. Na hlavní stránce jsou dva hlavní kanály: Pro vás a Sledování. Na kartě Pro vás se zobrazují náhodná videa od všech uživatelů TikToku na celém světě. TikTok předpovídá videa, která by vás mohla zajímat, a představuje jejich stálý proud. Je to jako nekonečná estráda. Čím více těchto videí budete sledovat, tím více podobných videí bude TikTok zobrazovat.

@bellapoarch✨First thing every morning, Mansanas?♬ Bella – Static & Ben El & 24kGoldn

Na kartě Sledování se zobrazují videa nahraná uživateli, které se rozhodnete sledovat. Vedle těchto dvou záložek je také lupa, která umožňuje vyhledávat uživatelské účty a procházet jejich videa.

Při každém sledování videa si všimnete těchto pěti ikon vpravo:

 • Kruh s fotografií
 • Srdce
 • bublina s řečí (někdy s ikonou dárku)
 • Šipka směřující doprava
 • Otáčející se deska s vyzařujícími hudebními tóny

První ikona zobrazuje profilovou fotografii tvůrce se znaménkem plus dole, takže ho můžete snadno sledovat. Jakmile budete tvůrce sledovat, zobrazí se vám další jeho videa na kartě Sledování.

Možnost srdíčka pod ní ukazuje, kolika uživatelům se video líbí. Když dáte videu srdíčko, TikTok pozná, že podobná videa preferujete, a začne vám jich zobrazovat více.

TikTok rozšířil možnost komentářů, takže už ji můžete používat k posílání dárků svým oblíbeným tvůrcům. Tuto funkci však aktivují pouze komentáře s ikonou dárku. K nákupu virtuálních dárků pro své oblíbené tvůrce byste také potřebovali mince.

Jednou z dřívějších strategií TikToku, jak zvýšit počet svých uživatelů, bylo usnadnit sdílení na jiné platformy. Pod možností komentáře můžete kliknutím na ikonu šipky otevřít Nastavení sdílení. TikTok umožňuje odeslat video dalším uživatelům TikToku nebo ho sdílet v různých kanálech sociálních médií, jako je Facebook, Instagram, Twitter, WhatsApp nebo Telegram. Odkaz na video můžete také zkopírovat a sdílet jej na libovolné platformě. Zobrazí se zde také další možnosti stažení videa, jeho použití jako tapety nebo přidání do oblíbené sbírky.

A konečně, u každého videa TikTok byste v pravém dolním rohu našli ikonu připomínající otáčející se záznam. Ta vám umožní zobrazit hudbu, kterou tvůrce použil. Pokud na ni kliknete, objevíte další videa, která používají stejný zvuk. Stejný zvuk pak můžete použít při vytváření svého videa.

TikTok sound for video

Pokud vás video, které vidíte ve svém kanálu, nezaujme, můžete jej kdekoli ve videu stisknout. Objeví se nabídka s ikonou zlomeného srdce, která říká „nemám zájem“. Tím se stránka Pro vás obnoví novým proudem videí a zajistí, že uvidíte méně videí a témat, o která nestojíte.


Objevování dalších videí na TikToku

Kromě hlavního kanálu umožňuje TikTok také snadno objevovat další videoobsah. V dolní části aplikace je 5 možností:

 • Domů
 • Objevte
 • Znaménko plus
 • Doručená pošta
 • Profil
TikTok options

Ikona Domů zobrazuje hlavní stránku s kanály Pro vás a Sledování. TikTok také začal zobrazovat videa Live. Možnost Živě najdete v levém horním rohu domovské stránky. Klepnutím na tuto možnost se otevře zcela nový proud živých videí. Můžete sledovat tvůrce a komunikovat s nimi v reálném čase.

Ikona Objevovat umožňuje zobrazit trendy hashtagy, zvuky a efekty na TikToku. Zde také TikTok inzeruje probíhající a nadcházející výzvy, kterých se můžete zúčastnit.

Klepnutím na ikonu plus otevřete fotoaparát a můžete začít nahrávat video TikTok.

TikTok umožňuje posílat DM (neboli soukromé zprávy) ostatním uživatelům, pokud se vzájemně sledujete. Tyto zprávy se zobrazí v možnosti Doručená pošta.

Ikona profilu otevře váš profil a zobrazí videa, která jste vytvořili a která se vám líbí.


Natáčení videí na TikToku

Navigace v rozhraní záznamu

Když kliknete na ikonu plus uprostřed, otevře se fotoaparát telefonu a můžete začít nahrávat video TikTok. Můžete vytvořit 15sekundové, 60sekundové nebo tříminutové video. K dispozici je také možnost Rychlý, která umožňuje rychle nahrát video, a možnost Šablona, která zobrazuje předem připravené šablony, jež můžete použít pro prezentace fotografií.

TikTok Record Interface

Vpravo nahoře je několik ikon, které vám pomohou vylepšit nahrávání. Úplně nahoře je možnost překlopení, která vám pomůže používat buď zadní, nebo přední fotoaparát. Další ikony jsou následující:

 • Rychlost: Pomáhá nahrávat zpomalená nebo zrychlená videa.
 • Filtry: Umožňuje použít na video filtry.
 • Zkrášlení: Filtr rozšířené reality, který umožňuje opravit vady pleti, použít make-up a dokonce upravit tvar obličeje.
 • Časovač: Umožňuje nastavit automatické odpočítávání záznamu, které vám pomůže natáčet bez použití rukou.
 • Odpovědět: Zobrazí komentáře nebo otázky, na které odpovídáte pomocí videa.

Používání hudby a efektů na TikToku

Obrovská hudební knihovna s populární hudbou zdarma odlišuje TikTok od ostatních platforem sociálních médií. Hudba je duší TikToku. Vždy zde najdete populární skladbu, na kterou můžete tančit nebo synchronizovat rty, nebo ji jednoduše použít jako hudbu na pozadí. Použití populární písně také zvyšuje šanci, že se vaše video stane virálním.

TikTok však nemá plnohodnotnou hudbu a většinou obsahuje pouze útržky zvuku, které nemůžete upravovat. To může být problém, pokud hledáte konkrétní část písně, která není příliš rozšířená. Řešením je přehrávání skladby na externím zařízení během nahrávání. TikTok to zaregistruje jako originální zvuk. Upozornění – použití této kličky však může vést k porušení autorských práv.

Když chcete do videa přidat zvuk, stačí klepnout na horní střed nahrávacího rozhraní a zobrazí se seznam všech dostupných zvuků. Ty jsou rozděleny do kategorií podle žánru, stavu trendů a pro vás doporučených zvuků.

TikTok sound

Při procházení videí můžete také kliknout na ikonu otáčejícího se záznamu a zobrazit videa i se zvukem. Můžete si je také přidat do seznamu oblíbených a použít je později. Můžete také kliknout na možnost „Použít tento zvuk“ v dolní části, která povede přímo na obrazovku nahrávání.

Vaší kreativitě se v aplikaci TikTok meze nekladou. Aplikace nabízí vše od těch nejjemnějších až po ty nejvelkolepější efekty, které můžete použít, aby vaše video bylo zajímavé. Má dokonce i efekty specifické pro kočky a psy!


Úprava videa na TikToku

Po nahrání videa můžete před jeho zveřejněním provést poslední úpravy. Po nahrání videa vám TikTok umožňuje následující činnosti:

 • Přidávání textových překryvů, samolepek a dalších efektů
 • Použijte filtry
 • Upravte délku klipů
 • Přidejte hlasový komentář a použijte na něj hlasové efekty

Až budete s upraveným videem spokojeni, klikněte na tlačítko Další a zobrazí se vám rozhraní příspěvku podobné rozhraní Instagramu.

TikTok Editing Video

Zveřejnění videa na TikToku

Po nahrání videa je čas ho zveřejnit. Na stránce s příspěvkem můžete přidat titulky a hashtagy a zmínit jiného uživatele na svém videu. Přidání hashtagů zvyšuje šanci, že vaše video bude objeveno. Účast na trendových hashtagách pomáhá vašemu videu rychle se dostat k širšímu publiku. Zmínění populárních uživatelů také pomáhá vašemu videu získat pozornost. Přímo do titulku je také možné přidat odkaz na jiné vaše existující video.

TikTok také uvolnil novou funkci, která umožňuje označit ve videu další uživatele. Díky tomu se prostor pro titulky jeví jako nepřehledný, protože můžete označit pouze uživatele, které chcete zmínit.

TikTok Publishing Video

Před publikováním videa můžete provést ještě několik dalších nastavení.

 • Nastavení soukromí můžete ovlivnit výběrem toho, kdo může vaše video sledovat.
 • Můžete povolit nebo zakázat komentáře.
 • Můžete povolit duet nebo steh vašeho videa.
 • Můžete zvolit sdílení videa na dalších platformách sociálních médií.

Až budete připraveni, klikněte na tlačítko odeslat a video se automaticky zveřejní. Publikovaná videa se ve výchozím nastavení ukládají do vašeho zařízení.


Připojení k výzvám na TikToku

Výzvy spojují komunitu TikToku. Výzvu může vytvořit a zúčastnit se jí kdokoli. Výzvy často zahrnují provedení určité akce a použití požadovaného hashtagu. Výzvy mohou být organické nebo sponzorované značkou.

Značky využívají výzvy k vytváření humbuku kolem svých marketingových kampaní. Například Chipotle dvakrát za sebou spustil svou výzvu #Boorito. Spolupracovali s influencery, kteří pro ně výzvu odstartovali, a pak sledovali, jak se k ní přidávají různí uživatelé TikToku. Výzvy značek obvykle obsahují ceny pro vítězné uživatele.

TikTok Challenges #Boorito

Source: tiktok.com

Вызовы TikTok #djathome

Source: tiktok.com

Ekologické výzvy může zahájit každý jednotlivec. Lidé se jich účastní pro zábavu, i když nemají vítěze. Příkladem virálních organických výzev je výzva #LevelUp, která dosáhla 16,3 miliardy zobrazení, a výzva #DJAtHome s 2 miliardami zobrazení.

Účast v těchto výzvách TikTok, i když nevyhrajete žádnou cenu, je způsob, jak vaše videa získat větší publicitu a váš účet více sledujících. Výzvy pomáhají vašemu účtu růst. Pokud na TikToku teprve začínáte, zúčastněte se co nejvíce výzev.

Chcete-li začít hledat výzvy, přejděte do sekce Objevte, kde TikTok zobrazuje trendové hashtagy a výzvy sponzorované značkou ve vašem okolí.


Zkoumání TikTok Duet a Stitch

Dalším zábavným způsobem, jak používat TikTok, jsou duety a stehy. Duet na TikToku je, když se připojíte k videu jiného uživatele. TikTok stitch umožňuje použít video jiného uživatele jako součást svého vlastního.

Chcete-li použít duet TikTok, najděte video, se kterým chcete spolupracovat, a klepněte na ikonu sdílení. Vyberte možnost Duet. Na obrazovce se zobrazí vaše nahrávka jako dvě videa vedle sebe. Druhé video se přehraje, jakmile stisknete tlačítko nahrávání. Můžete také použít stejné nástroje pro nahrávání a úpravy.

@donnalyn#duetwith @staceyryanmusic♬ Don’t Text Me Challenge – Stacey Ryan

Aplikace TikTok Stitch je skvělá na vytváření reakčních videí. Chcete-li tuto funkci použít, klepněte na ikonu sdílení na původním videu a vyberte možnost Stitch. Počkejte několik okamžiků, než se video zpracuje, a po dokončení se zobrazí obrazovka, kde můžete vystřihnout až 5 sekund původního videa a použít je pro své vlastní. Klepněte na tlačítko další a zobrazí se obrazovka běžného nahrávání, kde můžete vytvořit nový konec videa.

Pomocí aplikací TikTok Duet a Stitch mohou tvůrci přijít s nekonečným množstvím kreativních nápadů, které z nich mohou udělat virální a jednodenní senzace. Skvělým příkladem je Khaby Lame, který se stal okamžitě celebritou TikToku díky svým vtipným stitches videím, ve kterých vyvrací směšná videa TikToku.

@khaby.lame??‍♂️?????#learnfromkhaby#learnwithtiktok@tiktok♬ suono originale – Khabane lame


Vydělávání v aplikaci TikTok

Vlivní uživatelé TikToku vydělávají v závislosti na počtu svých sledujících od 200 do 5000 dolarů měsíčně. Stejně jako ostatní platformy sociálních médií nabízí TikTok svým nejlepším tvůrcům skvělé možnosti, jak zpeněžit své účty. Zde je několik způsobů, jak můžete na TikToku vydělávat:

 • Zapojte se do fondu TikTok Creator Fund a do tržiště TikTok Creator Marketplace
 • Vytvářejte sponzorovaný obsah
 • Staňte se ambasadorem značky
 • Prodávat zboží pro influencery
 • Přijímat virtuální dárky
 • Umístit partnerské odkazy

Pokud váš účet dosáhne 10 000 autentických sledujících a během 30 dnů získá alespoň 100 000 autentických zhlédnutí videí, můžete se připojit k fondu TikTok Creator Fund. Tento fond, který je k dispozici ve vybraných zemích, je způsob, jakým TikTok podporuje tvůrce, aby nadále vytvářeli neuvěřitelná videa a přilákali na platformu více uživatelů.

Pokud chcete spolupracovat se značkami a získávat sponzorské příležitosti, můžete se připojit k TikTok Creator Marketplace. Zde se značky setkávají s tvůrci, kteří vyhovují jejich potřebám v rámci kampaně, a oslovují je. Jakmile váš účet splní kritéria způsobilosti, společnost TikTok vám zašle pozvánku k připojení.

Mimo oficiální kanály TikToku můžete stále vydělávat přímou spoluprací se značkami na vytváření sponzorovaného obsahu nebo se stát ambasadorem značky. Značky vždy hledají influencery, kteří jim pomohou oslovit zákazníky tím, že podpoří jejich produkty, podpoří jejich přítomnost na sociálních sítích a budou o nich šířit pozitivní zprávy.

Kromě zastupování jiných značek můžete také vytvářet vlastní influencerské zboží a prodávat je svým sledujícím. Můžete se stát partnerem produktů, kterým věříte, a umístit své partnerské odkazy do svého bio a titulků videí.

A konečně, TikTok nyní umožňuje sledujícím přímo posílat virtuální dárky svým oblíbeným tvůrcům. Tyto virtuální dárky můžete získat při přechodu do živého vysílání nebo prostřednictvím sekce komentářů. Virtuální dárky lze vyměnit za skutečnou měnu, kterou si můžete vybrat.


Rozšiřování publika na TikToku

Pro zpeněžení TikToku je důležité velké publikum. Algoritmus TikToku naštěstí usnadňuje rychlé objevení vašich videí. Zde jsou způsoby, jak získat více sledujících na TikToku.

 1. Poznejte svou cílovou skupinu.
 2. Zapojte se do trendů TikToku.
 3. Vytvářejte výzvy TikTok a zapojte se do nich.
 4. Spolupracujte s dalšími influencery TikTok.
 5. Zveřejňujte videa pravidelně a ve správný čas.
 6. Používejte správné hashtagy.
 7. Propagujte svá videa na TikToku křížem na svých dalších kanálech.
 8. Zapojujte se do dalších videí.
 9. Používejte službu TikTok Promote

Když znáte své ideální publikum, budete moci vytvářet obsah, který se mu bude líbit. To je přiláká k vašim videím a budou váš účet sledovat.

Nejlepší způsob, jak se na TikToku zviditelnit, je účastnit se výzev a trendových hashtagů. To umožní ostatním uživatelům objevit vaše videa. Jen nezapomeňte vždy používat správné hashtagy a vyvarovat se překlepů.

Stejně jako v jiných aplikacích sociálních médií zapojení do cizího obsahu a spolupráce s dalšími influencery rozšiřuje vaši síť. Díky aplikacím TikTok Duet a Stitch je zapojení do dalších videí – zejména těch populárních – snadné.

Při budování publika je také důležitá konzistence. Chcete, aby vaši sledující vždy viděli vaše videa. Statistiky ukazují, že průměrný uživatel stráví v aplikaci 52 minut denně, přičemž mladší demografické skupiny až 90 minut. To je spousta videí ke sledování, a pokud nezveřejňujete obsah pravidelně, mohou se vaše videa ve feedu ztratit.

Služba TikTok Analytics vám umožní zjistit, kdy jsou vaši sledující nejaktivnější, takže můžete publikovat v těchto časech.

Nezanedbávejte své publikum na ostatních platformách sociálních médií. Dejte jim vědět, že jste nyní na TikToku, a pozvěte je, aby vás sledovali. Křížově zveřejňujte svá videa z TikToku na svých účtech na Instagramu, Facebooku a dalších sociálních sítích. Uveďte odkazy na svůj profil TikTok, aby mohli snadno navštívit váš účet.

Pokud přesto chcete oslovit širší základnu diváků, vždy můžete za propagaci svých videí TikTok zaplatit. TikTok umožňuje tvůrcům propagovat t


Porozumění analytikám TikToku

Jakmile zveřejníte několik videí a začnete získávat sledující, chtěli byste vědět, jak dobře si váš účet vede. Kolikrát byla vaše videa zhlédnuta, můžete vždy zjistit na svém profilu. Pod svou fotografií byste viděli, kolik sledujících, lajků a zhlédnutí všechna vaše videa získala.

Můžete také vidět, kdo si váš profil prohlížel nebo kdo vás sledoval. I nové účty mají přístup k analytickým nástrojům TikToku v nastavení Nástroje pro tvůrce. Obsahuje následující položky:

 • Přehled vašeho celkového zapojení
 • Metriky obsahu
 • Demografické údaje o sledujících
 • Analýza živého videa
TikTok Analytics

Díky těmto údajům můžete analyzovat, jak dobře vaše videa fungují, a zjistit, zda je třeba něco ve vaší současné strategii upravit.


Další tipy, jak se stát profíkem na TikToku

Zde jsou další tipy a hacky, které vám pomohou zvládnout TikTok a stát se výkonným uživatelem během chvilky.

1. Nahrávání videí nahraných mimo TikTok

Někdy nahrajete video na telefon a sestříháte ho pomocí softwaru pro střih videa. Toto video zveřejníte na YouTube a Instagramu a rádi byste totéž udělali i na TikToku.

Toho dosáhnete klepnutím na ikonu plus uprostřed, čímž otevřete obrazovku nahrávání. Vyberte tlačítko Nahrát v pravém dolním rohu vedle velkého tlačítka nahrávání. Otevřeli byste galerii telefonu a vybrali požadované video. Můžete přidat více než jedno video tak, že vyberete první video, klepnete na Nahrát a vyberete další.

Až vyberete všechna požadovaná videa, stačí klepnout na tlačítko Další a pokračovat v úpravě videa pomocí nástrojů pro úpravy aplikace TikTok.

2. Vytváření poutavých prezentací fotografií pomocí šablon

Po otevření obrazovky nahrávání vyberte přejetím prstem možnost Šablony. Vyberte požadovanou šablonu prezentace, přičemž každá šablona vyžaduje jiný počet fotografií. Po výběru šablony se otevře galerie telefonu a můžete vybrat požadované fotografie.

Nezapomeňte, že pořadí fotografií v prezentaci bude záviset na pořadí, v jakém je vyberete. Po dokončení klepněte na tlačítko OK v dolní části obrazovky a přejděte do fáze úprav.

3. Smazání videí z TikToku

Pokud jste omylem nahráli video, můžete ho stále odstranit. Stačí přejít do svého profilu a video otevřít. Vyberte tři tečky pod možností Sdílet a zvolte možnost Odstranit.

4. Vytváření GIFů z libovolného videa TikTok

Z libovolného videa můžete vytvořit GIF a sdílet ho s ostatními. Stačí klepnout na tlačítko se šipkou na pravé straně videa a vybrat možnost Sdílet jako GIF.

Otevře se stránka pro úpravy, kde můžete upravit délku GIFu. Po dokončení vyberte možnost Generovat a vytvořte GIF.

Služba TikTok je proslulá meme obsahem a vytváření GIFů je jedním ze způsobů, jak tohoto trendu využít.

5. Sdílejte svůj profil pomocí QR kódu TikTok

Každý uživatel TikToku má svůj QR kód od okamžiku, kdy se zaregistruje. Ten najdete tak, že přejdete do svého profilu, klepnete na tři tečky v pravém horním rohu a vyberete QR kód. Svůj QR kód si můžete stáhnout a zveřejnit na dalších kanálech sociálních médií.

Chcete-li naskenovat QR kód někoho jiného, stačí klepnout na možnost Skenovat v pravém horním rohu hlavní obrazovky.


Závěrečné myšlenky

TikTok je skvělá aplikace pro sociální média. Neustále inovuje a vydává nové funkce, díky kterým je uživatelský zážitek zábavný, poutavý a strhující. I když začínala jako aplikace pro synchronizaci rtů, vyvinula se a přizpůsobila se různým druhům zábavného videoobsahu. Nyní na TikToku najdete komediální scénky, instruktážní videa, a dokonce i stručné zprávy.

S tím, jak si stále více značek uvědomuje sílu TikToku, by měly hledat další influencery, se kterými by mohly spolupracovat při propagaci svých produktů a oslovování svého publika. Vytvořením účtu TikTok ještě dnes byste si začali budovat sledovanost a mohli byste značkám nabídnout své služby influencerů.

Díky zde sdíleným tipům není nikdy pozdě naskočit na tuto vlnu. Kdo ví, třeba se právě vy stanete další velkou hvězdou TikToku.

Často kladené otázky

Jak používat TikTok krok za krokem?

Chcete-li používat TikTok, měli byste:

 • Stáhněte si aplikaci a vytvořte si účet.
 • Prohlížejte si videa a komunikujte s ostatními uživateli TikToku prostřednictvím lajků a komentářů.
 • Určete své cílové publikum a strategii obsahu.
 • Nahrávejte svá videa pomocí telefonu nebo nativního záznamníku TikTok.
 • Upravujte svá videa pomocí vestavěných nástrojů TikTok pro úpravu.
 • V titulcích videí používejte hashtagy.
 • Zveřejněte své video.
 • Křížové sdílení videa na dalších platformách sociálních médií.

Můžete sešít TikTok video s videem z fotoaparátu?

Bohužel v tuto chvíli můžete k sešívání použít pouze nahrané video pořízené kamerou z TikToku. TikTok neumožňuje nahrát dříve nahrané video z galerie telefonu a připojit ho k sešívání.

Jaký hashtag je nejlepší používat na TikToku?

Použití správných hashtagů výrazně zvýší počet zobrazení. Někteří uživatelé se domnívají, že používání hashtagů jako #foryou nebo #fyp zvýší šance jejich videa na prosazení ve feedu. TikTok to však nikdy nepotvrdil.

Zde jsou uvedeny osvědčené postupy při používání hashtagů v aplikaci TikTok:

 • Používejte hashtagy relevantní pro váš obsah.
 • Kombinujte populární a méně populární hashtagy.
 • Vždy kontrolujte trendy a používejte ty, které jsou relevantní pro váš obsah.
 • Používejte značkové hashtagy a hashtagové výzvy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *