6 nejlepších tipů, jak zvýšit počet sledujících na Instagramu

6 nejlepších tipů, jak zvýšit počet sledujících na Instagramu

6 nejlepších tipů, jak zvýšit počet sledujících na Instagramu

Instagram se stal centrem sociální přítomnosti mnoha firem, zvyšuje konverze, přivádí ziskovou návštěvnost na domovské stránky a vychovává angažované publikum.

jak zvýšit počet sledujících na Instagramu
jak zvýšit počet sledujících na Instagramu

Pokud vaše přítomnost na Instagramu není tak silná, jak doufáte, asi je nejvyšší čas naučit se vybrousit techniky, jak získat skutečné organické sledující na Instagramu.

<<Nejlepší magazín na internetu ze světa social media marketingu mrinsta.cz>>

6 nejlepších tipů jak zvýšit počet sledujících na Instagramu

Čím větší počet sledujících budete mít, tím více příležitostí se s nimi zapojit a vytvářet jedinečné zážitky.

Organický přístup je zásadní: někdy se značky při získávání většího počtu sledujících na Instagramu vydávají snadnou cestou.

Všude se objevují stránky s placenými sledujícími a lajky. Přesto se tyto zkratky nikdy nevyplatí, protože algoritmus Instagramu se obvykle aktualizuje tak, aby vyplavil placené, nekvalitní účty a zapojení.

Social Media Tool Loved By Customers
jak zvýšit počet sledujících na Instagramu

Kromě toho číslo na vašem Instagramu většinou nic neznamená, pokud neoznačuje angažované publikum sledujících, které navštěvuje vaše vstupní stránky, nakupuje a propaguje vaše značky pomocí sledujících a přátel.

<< Kupte si Instagram sledující nebo likes pro Váš profil na Instagramu nebo TikToku >>

Nejlepší by bylo začít budovat své publikum správným způsobem pomocí těchto tipů na zvýšení počtu sledujících na Instagramu.

7 nejlepších tipů, jak zvýšit počet svých sledujících na Instagramu

1. Optimalizujte svou stránku na Instagramu:

Než začnete přemýšlet, jak získat sledující na Instagramu, je nejdůležitějším krokem mít svou stránku plně optimalizovanou.

Považujte bio své značky na Instagramu za domovskou stránku svého účtu.

Bez správného uživatelského jména, profilového obrázku, bio a popisků obrázků lidé nemají šanci poznat, že stránka patří vaší značce.

10 způsobů jak koupit sledující na instagramu
jak zvýšit počet sledujících na Instagramu

Na Instagramu pomáhá obrázek a bio budovat základy identity vaší značky. Odkaz, který přidáte do svého bio, je vaší jedinou šancí, jak přivést návštěvníky Instagramu na vaše webové stránky nebo jinou platformu; proto je optimalizace účtu důležitá.

Pokud si nejste jisti, kam odkazovat, zkuste stránky s produkty nebo marketing související s konkrétními klíčovými slovy, kampaněmi nebo hashtagy na stránce Instagramu.

Využijte 150 znaků v bio k tomu, abyste propojili identitu své značky a ukázali novému publiku, proč by vás mělo sledovat a jaký obsah by mělo očekávat.

Pokud máte profesionální účet na Instagramu (Business nebo Creator), můžete do svého profilu zahrnout další podrobnosti, jako je typ vašeho podnikání, kontaktní informace a lokalita.

Využijte všechna relevantní pole, abyste novému publiku poskytli všechny informace, které potřebuje k rozhodnutí sledovat.

2. Udržujte konzistentní kalendář obsahu

Špatným rozhodnutím, které můžete udělat při snaze získat sledující na Instagramu, je zveřejňovat obsah v náhodných, nekonzistentních časech.

Pokud máte to štěstí, že vás uživatelé sledují, nechcete, aby zapomněli na důvod, proč vás vůbec sledovali.

Chcete-li tento problém vyřešit, dodržujte pravidelný kalendář zveřejňování příspěvků. Značky by neměly publikovat více než několikrát denně, aby nedocházelo ke spamování, ale ať už je vaše struktura jakákoli, udržujte ji konzistentní.

shutterstock woman looking thoughtfully out window
jak zvýšit počet sledujících na Instagramu

Když vaši sledující s vaším příspěvkem interagují, zvýšená angažovanost vám zajistí dobrou lásku algoritmu. Pokud tedy svým stávajícím sledujícím poskytnete něco skvělého k zapojení, může to pomoci získat i nové sledující na Instagramu.

Jak často bych měl/a zveřejňovat příspěvky? Analýza společnosti Tailwind zjistila, že každodenní zveřejňování příspěvků zvýší počet sledujících čtyřikrát rychleji než zveřejňování méně než jednou týdně.

Dodržování kalendáře vám pomůže vybudovat konzistentní zážitek pro vaše publikum a udržet je v obraze o vaší značce.

3. Naplánujte si příspěvky na Instagram předem

Přestože byl algoritmus Instagramu aktualizován tak, aby uživatelům zobrazoval více obsahu, který se jim líbí, zveřejňování příspěvků ve správný čas může stále zvýšit viditelnost vašich příspěvků tím, že zlepší jejich celkovou angažovanost.

Pro zvýšení viditelnosti může vaše značka udělat mnoho a díky službě Sprout Social můžete svůj obsah na Instagramu naplánovat prostřednictvím snadného procesu.

funny instagram captions
jak zvýšit počet sledujících na Instagramu

Díky plánování příspěvků s předstihem můžete naplánovat ucelenou síť Instagramu, která vypráví zajímavý příběh.

Umožní vám to také věnovat čas tvorbě poutavých popisků, místo abyste se snažili vymyslet něco vtipného za pochodu.

4. Spolupracujte na zveřejňování obsahu s dalšími značkami a partnery

Zatímco se učíte, jak získat více sledujících na Instagramu, je nezbytné znát hodnotu svého publika.

Čím více bude počet vašich sledujících organicky růst, tím více budete mít zájemců a kupujících.

Ideálním způsobem, jak přimět zákazníky, aby vás sledovali, je dostat se jim na oči a být vždy přítomen. Je nezbytné být přítomen na Instagramu i na účtech jiných značek.

Nejlepší by bylo zkusit sponzorovat obsah vytvářený uživateli, aby se vaše značka dostala do feedů zákazníků. Můžete také uspořádat soutěž na Instagramu, aby se vaše značka dostala do povědomí širšího publika.

Jak se stát influencerem: 10 snadných kroků
jak zvýšit počet sledujících na Instagramu

Tyto kampaně pomáhají budovat sociální důkaz tím, že dokazují, že vaši fanoušci investovali do vašeho obsahu natolik, že ho znovu zveřejnili.

Další technikou je dostat svou stránku do povědomí mnohem širšího publika. Zkuste spolupracovat s většími instagramovými účty ve vašem oboru, například s renomovanými influencery souvisejícími s vaším výklenkem, aby sdíleli váš obsah se svým publikem.

Jen se ujistěte, že váš obsah je hodnotný; poslední věc, kterou chcete udělat, je působit příliš prodejně.

Vyhledávejte marketingové spolupráce a společné marketingové plány s jinými značkami, abyste získali své sledující na Instagramu.

5. Používejte hashtagy, které konvertují

Mezi nejosvědčenější a nejdůvěryhodnější způsoby získávání sledujících na Instagramu patří hashtagy.

Již několik let hrají hashtagy zásadní roli při zlepšování objevování a rozšiřování našeho sociálního dosahu.

Jako online marketér chcete budovat svou komunitu získáváním sledujících a hashtagy vám to umožňují.

Pro začátek si najděte hashtagy, které nejsou přeplněné. Není totiž snadné snažit se zvýraznit svůj obsah na Instagramu v moři milionů videí a obrázků.

Jak získat Instagram sledující organicky
jak zvýšit počet sledujících na Instagramu

Pomohlo by vám zjistit, které tagy si lidé z vaší cílové skupiny spíše prohlížejí. Pokud se s nimi velmi dobře propojíte, tito uživatelé budou vaši stránku s větší pravděpodobností sledovat.

Značkové, jedinečné hashtagy jsou jedním ze způsobů, jak seskupit příspěvky kolem relevantního obsahu specifického pro vaši značku a kampaně.

Do jednoho příspěvku na Instagramu můžete přidat až 30 hashtagů; hashtagy jsou však často efektivnější na základě kvality než kvantity.

Trochu experimentujte, abyste zjistili, kolik hashtagů funguje pro váš konkrétní účet nejlépe.

Nevstupujte do vesmíru hashtagů naslepo; vězte, co označujete, abyste si vybudovali sledovanost.

Můžete to udělat pomocí nástrojů pro analýzu hashtagů společnosti Sprout Social, kde máte přístup k údajům o používání hashtagů a jejich výkonu, abyste zjistili, co funguje nejlépe.

6. Poučte se z aplikace Instagram Insights

Analytické nástroje Instagramu vám poskytnou údaje o impresích každého vašeho příspěvku, spolu se zapojením, dosahem, nejlepšími příspěvky a dalšími údaji.

Můžete také zjistit demografické informace o svých sledujících, včetně jejich věku, pohlaví a polohy.

insta comments
jak zvýšit počet sledujících na Instagramu

Pravidelné prohlížení těchto údajů vám pomůže identifikovat oblasti, kde je třeba upravit strategii, abyste na Instagramu získali více sledujících.

Mezi zásadní věci, které musíte sledovat, patří, v jakou denní dobu vaši sledující Instagram používají, abyste mohli zveřejňovat příspěvky v době, kdy je pravděpodobnější, že si lidé váš obsah prohlédnou a zapojí se do něj.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *