Jak porazit Instagram algoritmus v roce

Jak porazit Instagram algoritmus v roce

Jak porazit Instagram algoritmus v roce 2022

Stejně jako mnozí z vás jsem se i já osobně stal obětí Instagramu, respektive algoritmu Instagramu.

Jak porazit Instagram algoritmus
Jak porazit Instagram algoritmus

V posledních několika letech jsem zaznamenal výrazný pokles počtu zobrazení, zapojení a počtu nových sledujících. Důvod: algoritmus Instagram 2022. Díky několika posledním aktualizacím se váš příspěvek zobrazí pouze 10 % sledujících.

<< Zde můžete koupit Instagram sledující a lajky >>

Kdykoli se algoritmus aktualizoval a angažovanost klesla, moje první myšlenka byla: “Proč si Instagram ubližuje tím, že tolika uživatelům zkazí zážitek?” nebo “Tohle je pro Instagram konec. Je čas najít si jinou aplikaci”. Rozhodl jsem se však prozkoumat a pochopit důvody změn. Zde je to, co jsem zjistil:

Cílem Instagramu je vydělávat!

Možná si teď myslíte, že je to zřejmé, nebo se divíte, jak to změna algoritmu dělá, tak vám to vysvětlím. Instagram je firma a musí vydělávat peníze, jak tedy vydělává? Tím, že zůstává jednou z nejdůležitějších forem sociálních médií. A jak to dělají? Tím, že udrží uživatele ve své aplikaci co nejdéle. Jak udržují své uživatele na Instagramu? Neudrží! My ano! Z tohoto důvodu Instagram upřednostňuje účty, které dokáží udržet své sledující co nejaktivnější a nejzajímavější!

Jak porazit Instagram algoritmus?

Níže jsou uvedeny nejjednodušší způsoby, jak udržet své publikum v angažovanosti:

 • Reels
 • Zveřejňujte fotografie
 • Zveřejňujte příběhy
 • Odpovídejte na zprávy DM
 • Odpovídejte na komentáře
 • Životy na Instagramu
 • IGTV
 • Průvodci sdílením


Je pravděpodobné, že většinu z nich už děláte, což je opravdu skvělé! Skutečná otázka zní: jak často je děláte?

Fakt: Čím více času strávíte v aplikaci tím, že budete své sledující zapojovat, tím více vám bude Instagram nakloněn. To znamená, že většinu z těchto výše uvedených položek byste měli dělat každý den. Denně zveřejňujte své fotografie, přetáčky a příběhy, několikrát týdně přejděte na živé vysílání, co nejdříve odpovídejte na zprávy DM a okamžitě odpovídejte na komentáře ke svým nejnovějším příspěvkům.

insta 1
Jak porazit Instagram algoritmus

Pokud tyto věci nebudete dělat denně, nezaznamenáte růst a budete nadále pociťovat útlak algoritmu 2022.

Nyní, když jste pochopili logiku Instagramu a to, co od vás jako uživatele očekává, se pojďme ponořit do konkrétních taktik, které můžete použít k růstu Instagramu podle nového algoritmu.

 • Reels jsou způsob číslo 1, jak rychle růst! Ve snaze konkurovat videoaplikaci TikTok nyní Instagram upřednostňuje videoobsah. A Reels se liší tím, že místo toho, aby uživatelé viděli Reels pouze od účtů, které sledují, vidí na kartě Reels Reels od všech účtů Instagramu. Můžete tak oslovit více lidí a případně i nové sledující. Instagram také zavedl bonusy Reels, kdy uživatelé se zajímavými/originálními Reels mají šanci získat až 10 000 dolarů. Možná si teď říkáte: “No jo, jasně. To přece nemůže nikdo získat.” To je přece jasné. A já vám chci říct, že je to stoprocentní pravda, protože jsem na svůj účet s knihou @thebiglittlelibrary získala bonusový Reel s překvapením ve výši 10 000 dolarů. Takže pokud chcete růst, NEZBYTNĚ začněte zveřejňovat zajímavé Reely.
 • Když zveřejníte příspěvek, zapojte se/odpovězte na něj během prvních 60 minut, abyste podpořili zapojení. Nejenže to vaši sledující ocení, ale Instagram váš příspěvek zvýší a ukáže ho více vašim sledujícím!
 • Po dobu 24 hodin neupravujte titulek příspěvku ani označení místa! Nejsem si úplně jistý proč, ale když to uděláte, výrazně to sníží vaše šance na to, že bude příspěvek viděn.
 • Neodstraňujte svůj příspěvek a znovu ho nezveřejňujte. Ze stejného důvodu jako výše. Už jsem to jednou udělal a moje znovu vložená fotka ztroskotala.
 • V příspěvku použijte všech 30 hashtagů, ale do popisku jich uveďte jen 7-10 a zbytek přidejte do komentáře. Pokud v popisku použijete všech 30 hashtagů, Instagram si bude myslet, že spamujete, a váš dosah bude nízký. Dbejte na to, aby hashtagy, které v popisku použijete, byly jedinečné a specifické buď pro vaši značku, nebo pro to, co v příspěvku prezentujete.
 • Sdílejte svůj nový příspěvek ve svých příbězích. Je to snadný způsob, jak upozornit své sledující, že máte nový příspěvek. Také sdílení a uložení jsou cennější než lajky a komentáře, proto k tomu své sledující vybídněte.
 • Publikujte více příspěvků, abyste získali více sledujících. Vím, že se to může zdát jako riskantní možnost. Pokud Instagram zobrazuje váš obsah pouze 10 % vašich sledujících, pak riskujete nižší zapojení příspěvků, na jejichž tvorbě jste tvrdě pracovali. Ale tady je důvod, proč byste měli zveřejňovat více příspěvků. Když budete zveřejňovat více příspěvků, oslovíte denně větší procento lidí. Pokud například budu sdílet příspěvky dvakrát denně, pak oslovím přibližně 20 % svých Instagram sledujících místo 10 %. Když vaše příspěvky uvidí více lidí, tím více se vaši sledující zapojí. Když se vaši sledující zapojí a budou aplikaci používat, Instagram si toho všimne a bude váš účet sdílet s dalšími účty, takže se zvýší vaše šance na získání nových sledujících na Instagramu.
 • Pro lepší zapojení zveřejňujte méně příspěvků. Vím, že jsem právě řekl, abyste zveřejňovali více příspěvků. Ale z mé zkušenosti vím, že když zveřejňuji méně příspěvků, je dosah mého příspěvku celkově vyšší. Důvodem je to, že váš příspěvek má čas kolovat. Kvůli algoritmu už nejsou naše kanály řazeny chronologicky, ale přizpůsobují se tomu, co si Instagram myslí, že chceme vidět. Když vás lidé sledují, Instagram ví, že by chtěli zobrazit váš obsah. Takže i když Instagram zpočátku nezobrazí vaše příspěvky většině vašich sledujících, může se stát, že je algoritmus zachytí a později se dostanou do feedů vašich sledujících. Zkuste tedy počkat den nebo dva, než příspěvek znovu zveřejníte.
 • Označujte oblíbené destinace zeměpisnými značkami. Smutnou pravdou je, že Instagram zobrazí váš příspěvek více sledujícím, pokud geotagujete oblíbenou destinaci. Mezi ně patří například Santorini, Benátky, Barcelona nebo Paříž; v podstatě jakékoli místo, které přitahuje mnoho turistů nebo je trendy. Pokud tedy čtete tento příspěvek na blogu, protože chcete získat více sledujících a mít lepší zapojení, jedním z jednoduchých řešení by bylo navštívit a vytvářet obsah v superpopulárních destinacích. Někteří instagramisté to udělali s velkým úspěchem. Osobně cestuji na místa z jiných důvodů, než je růst mého IG.


Poznámka na okraj: Nedoporučoval bych označovat fotky na Santorini, které není Santorini. Instagram má rozpoznávací software, takže pochybuji, že je můžete oklamat.

ig 1080x628 1
Jak porazit Instagram algoritmus

Dalšími způsoby, jak se dostat na stranu Instagramu, je využívání nových funkcí, jako jsou zvýrazněné příběhy, ankety, hudba, kvízy, chaty a sledování hashtagů.

Pokaždé, když použijete novou funkci, Instagram vidí váš zájem o aplikaci a odmění vás tím, že zobrazí více sledujících váš obsah. Začněte tedy sledovat oblíbené hashtagy, vytvářejte Reels, vytvářejte příběhové ankety, abyste povzbudili své publikum k zapojení, a přehledně kurátorsky upravujte své zvýrazněné příběhy, aby vaši staří i noví sledující měli přehled o tom, co se děje ve vašem životě. Pokud budou vaše highlighty pěkně vypadat, budou dobře otitulkované a příběhy na sebe budou navazovat, tím spíše je budou lidé sledovat i nadále.

Chcete-li si přečíst více o tom, jak získat sledující na Instagramu pomocí příběhů, klikněte sem!


A teď k tomu, proč je algoritmus vlastně dobrá věc:

 • Vzhledem k tomu, že se váš příspěvek dostane jen ke zlomku vašich sledujících, je důležitější než kdy jindy dát svému publiku důvod, proč ho sledovat. Nyní budou muset influenceři vytvářet a sdílet jen ten nejlepší obsah a také se stát dostupnějšími pro své publikum.
 • Je čas stát se osobními a více se zaměřit na vytváření pocitu komunity! Rozlučte se s mlčenlivým influencerem a přivítejte nového, interaktivního přítele. Pokud chcete mít angažované sledující a rozvíjet komunitu, musíte se snažit rozvíjet skutečný vztah. Když například někdo zanechá k vašemu příspěvku hluboký komentář, zkuste mu odpovědět otázkou. Tím se o něm můžete dozvědět více a zvýšit celkovou angažovanost. Pokud vám někdo napíše DM, buďte laskaví a pošlete mu upřímnou odpověď. Prostě buďte opravdoví lidé!


Nový algoritmus Instagramu v podstatě vybízí (a nutí ostatní), aby byli autentičtější a osobnější. Netrapte se tedy tolik čísly a začněte se soustředit na budování vztahů se svými sledujícími.

Držte se všichni pevně! Neztrácejte naději. Jen si pamatujte, že “kde je velká ochota, nemohou být velké potíže”. – Machiavelli

Jak porazit Instagram algoritmus?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *