5 osvědčených způsobů, Jak vydělat peníze na Instagramu

5 osvědčených způsobů, Jak vydělat peníze na Instagramu

Jak vydělat peníze na Instagramu: 5 osvědčených způsobů
Získejte sponzoring jako influencer, zapojte svou firmu, prodávejte nechtěné zboží nebo zpeněžujte videa.

Jak vydělat peníze na instagramu
Jak vydělat peníze na Instagramu

Chcete zvyšit svůj dosah na Instaramu?

Pomozte si nákupem Instagram followers a Instagram Likes

Jak získat sledující na Instagramu
Jak vydělat peníze na Instagramu

Mnohé nebo všechny zde uvedené produkty pocházejí od našich partnerů, kteří nám poskytují kompenzace. To může ovlivnit, o kterých produktech píšeme a kde a jak se produkt na stránce zobrazuje. Nemá to však vliv na naše hodnocení. Naše názory jsou naše vlastní. Zde je seznam našich partnerů a zde je uvedeno, jak vyděláváme peníze.

Pokud hledáte způsoby, jak vydělávat peníze na Instagramu, zvažte sdílení nejen fotografií a videí. Sdílejte i své publikum.

Firmy lákají specializované komunity v aplikaci jako je Instagram a to často i ty, jejichž počet se pohybuje v řádu tisíců. Pokud vaši sledující odpovídají profilu spotřebitelů, které se značka snaží oslovit, možná se vám podaří vydělat nějaké peníze. Nechcete se vydat cestou influencera? Zkuste prodávat své vlastní produkty.

Existuje pět hlavních způsobů, jak na Instagramu vydělávat peníze:

  1. Získejte sponzoring
  2. Propagujte svou firmu
  3. Prodávejte své zboží
  4. Získávejte odznaky
  5. Zpeněžit svá videa pomocí reklam

Zde se dozvíte, co můžete očekávat, pokud jde o placení na Instagramu, a také tipy pro úspěch.

Kolik vydělávají influenceři na Instagramu?

Podle Search Engine Journal má pět největších influencerů na Instagramu od dubna 2021 každý více než 200 milionů sledujících a patří mezi ně Cristiano Ronaldo, Ariana Grande, Dwayne Johnson, Kylie Jenner a Selena Gomez. Zatímco peníze, které mohou tyto superhvězdy Instagramu vydělat, jsou astronomické, příjmy, které mohou vydělat lidé, kteří nejsou celebritami, nemusí být nutně drobné.

Jak vydělat peníze na Instagramu

Influenceři s milionem sledujících mohou vydělat někde kolem 670 dolarů za příspěvek, uvádí web o vyhledávacím marketingu. Tvůrce obsahu na Instagramu se 100 000 sledujícími může vydělat asi 200 dolarů za příspěvek, zatímco někdo s 10 000 sledujícími může vydělat asi 88 dolarů za příspěvek.

Vzorec tedy zní: více sledujících + více příspěvků = více peněz.

Kolik sledujících na Instagramu potřebujete, abyste vydělali peníze?

Už s přibližně 1 000 sledujícími můžete na Instagramu vydělávat peníze. Neil Patel, všeobecně známý odborník na digitální marketing, říká, že klíčem je angažovanost – sledující, kteří lajkují, sdílejí a komentují vaše příspěvky.

“I když máte 1 000 sledujících, kteří jsou zapojeni, potenciál vydělávat peníze tu je,” píše na svém blogu.

Koupit Instagram Followers a Likes - 5 Let nejlepší na trhu
Jak vydělat peníze na Instagramu

S nadšenou fanouškovskou základnou, bez ohledu na to, jak malou, “jsou značky ochotné do vás investovat kvůli ziskovým akcím, které prostřednictvím svého účtu vyvoláte,” dodává Patel.

5 způsobů, jak vydělat peníze na Instagramu

1. Získejte sponzoring


Vytváření sponzorovaných příspěvků nebo příběhů je hlavním způsobem, jak mohou uživatelé Instagramu vydělávat na svém účtu. Pokud je například váš kanál zaměřen na snímky vašeho psa na túrách, může vám chtít společnost vyrábějící outdoorové vybavení zaplatit za zveřejnění fotografie, na které bude její produkt.

Jak získat sponzoring na Instagramu

Jak si tedy najít sponzora? V některých případech vás potenciální partneři osloví sami. Pokud ale nechcete čekat, až vás někdo osloví, podívejte se na společnosti, které vám pomohou značky najít a spolupracovat s nimi.

Koupit instagram sledující
Jak vydělat peníze na Instagramu

Vyhledejte službu

Kterou firmu využijete, záleží na vašich potřebách. Existují agentury, se kterými spolupracujete přímo, jako je The Mobile Media Lab, a tržiště, která vás spojují s partnery, jako je Influicity. Jiné služby vám pomohou spravovat všechny partnerské vztahy, například Aspire.

Buďte autentičtí


Při hledání partnerů nebo rozhodování mezi různými nabídkami se zaměřte na věci, které byste vy a ti, na které máte vliv, skutečně používali. Sledující vašeho domácího mazlíčka budou spíše věřit vašemu názoru na stezkový batoh pro psy než na gurmánské krmivo pro kočky. Nezabývejte se produkty, které se vám nelíbí. Pokud by váš pes v okamžiku roztrhal “nezničitelnou” hračku nebo rozkousal každý svetr, který jste mu oblékli, není důvod tyto věci doporučovat ostatním.

Jak vydělat peníze na Instagramu
Jak vydělat peníze na Instagramu

Najděte si značky, které odpovídají co nejkonkrétnější nice. Fanoušci vašeho outdoorového psa mohou hledat mnoho názorů na psí věci obecně, ale budou vám opravdu věřit, že víte, které ochranné botičky se nejlépe hodí na zimu.

” VÍCE: Jak vydělat peníze na YouTube

Mějte na paměti, že na sponzorované příspěvky a příběhy na Instagramu se vztahují stejné standardy pravdivosti reklamy jako na jakoukoli jinou formu marketingu. Ujistěte se, že v každém placeném příspěvku a příběhu je uvedeno zveřejnění. Uděláte to tak, že v nastavení účtu nastavíte značkový obsah a poté označíte svého obchodního partnera.

2. Propagujte svou firmu

Existují i další způsoby, jak využít Instagram k vydělávání peněz. Můžete si založit obchodní účet a rozvíjet tak své podnikání. Pokud máte například obchod Etsy, kde prodáváte své řemeslné výrobky, nebo blog o jídle, který generuje příjmy z reklamy, může vám profesionálně vypadající účet na Instagramu poskytnout propagační podporu. (To je také běžný způsob, jak vydělat peníze na TikToku.)

jak získat více followers na Instagramu
Jak vydělat peníze na Instagramu

Ve svém profilu můžete uvést odkaz na svůj Etsy nebo webové stránky nebo v sekci bio vyzdvihnout jeden konkrétní výrobek, abyste na něj nasměrovali více lidí. Pokud je váš účet schválen pro funkce nakupování na Instagramu, můžete produkty označit a propagovat tak přímo své zboží.

Nastavte se na úspěch

Pořizujte dobře osvětlené fotografie výrobků, které se snažíte prodat, nebo projektů, které propagujete, a zajistěte, aby byly k nalezení. Vytvořte si vlastní hashtag a podívejte se, které používá konkurence. Povzbuzujte své klienty, aby zveřejňovali fotografie s vašimi věcmi a označovali vás na nich.

Můžete také využít funkci Insights na Instagramu, abyste se dozvěděli něco o svém publiku. Můžete zjistit, kolik očí se na váš příspěvek dívá, a také statistiky o věkovém rozmezí a pohlaví lidí.

Zdroje aplikace vám také pomohou najít nové zákazníky a navázat s nimi kontakt. Zaplaťte nějaké peníze za propagaci příspěvků, které chcete, aby vidělo více lidí. Do svého profilu můžete také přidat tlačítko s odkazem na e-mailovou adresu nebo telefonní číslo, aby vás zájemci mohli snadno kontaktovat.

” VÍCE: Jak vydělávat peníze z telefonu

3. Prodávejte vyřazené zboží

Možná nemáte firmu, kterou byste propagovali, ale často prodáváte své staré oblečení a doplňky na webových stránkách, jako je Poshmark. Instagram může rozšířit okruh vašich kupujících.

Koupit Instagram Followers a Likes - 5 Let nejlepší na trhu
Jak vydělat peníze na Instagramu

Prezentujte a vyfoťte své oblečení a další věci atraktivním způsobem a do popisku uveďte co nejvíce detailů. U každé položky je dobré uvést značku, velikost, stav a stáří. Pokud chcete prodat jednu konkrétní věc, uveďte na ni odkaz v bio na Instagramu. Pokud ne, stačí odkaz na váš profil Poshmark nebo jiný profil prodejce. Mnoho prodejců na Instagramu používá #shopmycloset k nabízení svého zboží.

4. Získávejte odznaky prostřednictvím videí Live

Když budete sdílet videa v reálném čase pomocí funkce Live na Instagramu, můžete vydělávat peníze přímo od svých diváků. Když předvádíte svůj talent, výrobky a podobně, mohou si diváci koupit odznaky, což jsou v podstatě spropitné, a vyjádřit tak podporu. Odznaky stojí 0,99, 1,99 nebo 4,99 dolaru. U komentářů lidí, kteří si je zakoupili, se zobrazují symboly srdíček.

Jak vydělat peníze na Instagramu
Jak vydělat peníze na Instagramu

Propagujte své nadcházející Live video relace prostřednictvím příspěvků nebo příběhů, abyste se o nich dozvěděli předem. Pak zkuste využít funkci otázek a odpovědí nebo během vysílání dávejte komentátorům pokřiky, abyste zvýšili zapojení – a snad i odznaky.

5. Zpeněžujte svá videa pomocí reklam

Další způsob, jak získat peníze: Povolte značkám, aby během vašich videí spouštěly reklamy. Chcete-li to nastavit, přejděte do nastavení svého účtu tvůrce a povolte možnost zpeněžení reklam ve videu. Poté zveřejňujte videa jako obvykle.

Koupit Instagram Followers a Likes - 5 Let nejlepší na trhu
Jak vydělat peníze na Instagramu

Částka, kterou vyděláte, závisí na počtu zhlédnutí vašeho videa ve feedu. Podle webových stránek Instagramu pro firmy obdržíte 55 % z výnosů vygenerovaných za jedno zhlédnutí. Platby jsou vydávány měsíčně.

Pokud však vaše videa nesplňují požadavky, nedostanete zaplaceno. Například videa musí být dlouhá alespoň 2 minuty, abyste mohli vydělávat peníze. Instagram doporučuje zaměřit se na délku 2 až 4 minuty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *