Jak vydělávat peníze pomocí Instagramu?

Jak vydělávat peníze pomocí Instagramu?

Jak vydělávat peníze pomocí Instagramu?

Existují tři klíčové faktory, které ovlivňují množství peněz, které můžete na Instagramu vydělat

 1. Druh fotografií, které zveřejňujete
 2. Lidé, kteří věnují čas interakci s vašimi fotografiemi
 3. Jak moc se věnujete rozvoji obsahu svého účtu na Instagramu
Jak vydělávat peníze pomocí Instagramu
Jak vydělávat peníze pomocí Instagramu

Influencer potřebuje správnou kombinaci fotografií, publika a zapojení. Ty poskytují mnoho příležitostí, jak vydělat peníze na sledování Instagramu:

 1. Sponzorované příspěvky
 2. Partnerský marketing
 3. Prodej vlastních produktů a služeb

I když můžete influencerský marketing využít k prodeji vlastních i cizích produktů. My se zaměříme na nejběžnější způsob, jak vydělávat peníze na Instagramu. Tím bude vytváření sponzorovaného obsahu pro značky. Mnoho značek vám nabídne pouze produkty zdarma. Některé společnosti však zaplatí 10 dolarů za 1 000 sledujících, zatímco jiné platí přes 800 dolarů za 1 000 sledujících. Peníze, které vyděláte, můžete maximalizovat, když budete publikovat sponzorované fotografie. Přečtěte si, jak kampaně na sociálních sítích fungují z obchodního hlediska.

Nejlepší magazín o sociální sítích a marketingu Mrinsta.cz

Co značky skutečně chtějí…

Influenceři nepotřebují miliony sledujících na Instagramu, aby dostali zaplaceno. O tom, zda můžete na Instagramu vydělávat, rozhodují tři věci:

 1. Vaše téma. A to, zda se tento výklenek váže k nabídce konkrétních značek.
 2. Zapojení sledujících. Značky totiž chtějí na účtu propagovat obsah, který bude prodávat jejich produkty.
 3. Kolik sledujících potřebujete? To záleží na tom, jak se rozhodnete vydělávat peníze pomocí obsahu na svém účtu na Instagramu.

Angažovanost je král

Zapojení je pro influencery důležitější než počet sledujících. Je důležitá zejména proto, že firmy hledají konverze. Chtějí influencera, který lidi přesvědčí, aby si koupili jejich produkty. Je snadné, aby vás někdo sledoval. Hodnota spočívá v tom, že tato osoba udělá další práci, která je nutná k tomu, aby se jí líbil obsah, který zveřejňujete.

Koupit Instagram lajky můžete zde >>

Koupit sledující na Instagramu můžete zde >>

Marketing na sociálních sítích je pro velkou firmu obtížný. Jakmile dosáhnou určité úrovně sledujících, lidí reagujících na jejich marketing ubývá. Proto pracují na nákupu angažovanosti od menších účtů na sociálních sítích, jako je ten váš.

Útes lajků

 • <1 000 sledujících – 8% míra zapojení
 • 1,000 – 10,000 – 4%
 • 10,000 – 100,000 – 2.4%
 • 1 MILION – 10 MILIONŮ – 1,7 %

Útes lajků znamená, že značky s miliony sledujících musí spolupracovat s účty, které mohou mít jen několik tisíc lidí. Jsou však ochotné to udělat pouze v případě, že máte vliv na své publikum.

Zůstaňte věrní svému publiku a atraktivní pro značky.

Stát se influencerem nemusí být práce na plný úvazek. Přesto si musíte najít dostatek času na soustavné zveřejňování kvalitních fotografií. Svou pověst na sociálních sítích si musíte budovat zveřejňováním pozoruhodných věcí na internetu. Tak se stanete vlivnými.

Nikdy se nenechte zlákat

Na své cestě k tomu, abyste se stali influencerem, je důležité zachovat si nezávislost. Vaším nejcennějším aktivem je důvěra, kterou k vám a vašemu obsahu vaše publikum chová. Abyste tuto důvěru ochránili, musíte se ujistit, že nejste zcela závislí na svých příjmech z Instagramu. To vám umožní vybíravěji si vybírat značky, se kterými se rozhodnete spolupracovat.

60d1ef8e604d1 o full
Jak vydělávat peníze pomocí Instagramu

Zaměřte se na 10 tis. Instagram followers

Značky Instagram milují. Fotografie, které zveřejníte, se zobrazí mnohem větší části publika. Zejména ve srovnání s Facebookem. Ne každý příspěvek však uvidí 100 % vašeho publika. To platí zejména v případě, že k příspěvku nepřidáte dobrý hashtag. Značky hledají dostatečně velké publikum, které by mělo vliv na prodej. Ale dostatečně malé, aby zaručilo silné zapojení. Proto byste měli usilovat o to, abyste měli alespoň 10 tisíc sledujících, než začnete na Instagramu vydělávat slušné peníze.

Najděte značky, které hledají influencery.

S rostoucím publikem se váš obsah stává pro značky atraktivnějším. Nakonec vás osloví první firma. Nezapomeňte však, že zůstat věrný svému publiku znamená být vybíravý. Možná najdete lepší uplatnění, když budete sami vyhledávat obchodní příležitosti. To může být náročný úkol, ale naštěstí existuje mnoho trhů pro influencery. Tyto trhy pomohou influencerům najít lidi, kteří chtějí sponzorovat váš účet. Followers Instagram.

Fórová karta: Jedná se o síť influencerů založenou na členství. Fohr Card spojuje influencery, jako jste vy, se značkami, které chtějí posílit svůj marketing. Je určena speciálně pro Instagram. Dokáže poskytnout jedinečné informace o demografických údajích vašeho publika.

Vaše publikum také ohodnotí pomocí svého jedinečného skóre zdraví sledujících. To vám pomůže prokázat, že máte vysoce kvalitní publikum. Získáte snadno pochopitelné skóre od -8 (převážně boti) do +8 (100% skutečné, angažované publikum). Prokázání, že váš účet netrpí podvody se sledujícími, vám pomůže získat na Instagramu lepší plat.

feel good quotes
Jak vydělávat peníze pomocí Instagramu

Grapevine: Tato síť je skvělá, jakmile získáte více než 5 000 sledujících. Tato bariéra jim umožňuje nabízet vynikající příležitosti ke sponzoringu. Oblast, ve které opravdu vynikají, je zákaznický servis. Mají specializovaný tým pro práci s influencery. Tento tým se aktivně stará o to, abyste byli spokojeni a vydělávali to, co si zasloužíte. Jedná se o síť, která přitahuje spoustu začínajících firem v rané fázi. Takže můžete mít příležitost propagovat špičkové, exkluzivní produkty.

Shoutcart: Jedná se o tržiště, které můžete použít k zpeněžení svého publika na Instagramu. Značky si od vás mohou koupit výkřik stejně snadno jako nákup zboží v e-shopu. Jednoduše zveřejníte profil a dáte lidem vědět, co nabízíte. Díky tomu si také můžete skvěle budovat svou reputaci. Potenciální sponzoři vás hodnotí na základě transparentního bodovacího systému. Tímto způsobem je ověřena tvrdá práce, kterou jste vynaložili na budování angažovanosti. Tato funkce zvyšuje poplatky, které si můžete účtovat. A umožňuje vám vydělat více peněz díky vašim sledujícím na Instagramu.

Závěr: Potřebujete hodně sledujících, abyste na Instagramu vydělali peníze?

Pokud se svým účtem nakládáte kreativně a respektujete své sledující, můžete na Instagramu vydělávat peníze. Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je prodávat své služby jako influencer. Nakonec částka, kterou můžete vydělat, závisí na vašem tématu a obsahu. Pokud na svém účtu zveřejňujete fotografie o vaření, vyděláte za sponzorované příspěvky méně než někdo, kdo propaguje luxusní životní styl jako tryskáč. Nicméně bez ohledu na vaše téma, pokud budete neustále rozšiřovat své publikum a zároveň tvrdě pracovat na udržení velkého zapojení, pak budete pro značky vždy atraktivním partnerem.

Jedním ze způsobů, jak zjistit, kde jsou pro vaše téma hranice, je podívat se na obsah jiných úspěšných instagramerů ve vaší kategorii. Podívejte se, jaké firmy propagují. Zeptejte se sami sebe, zda se jedná o typ značek, které byste chtěli mít na své stránce na Instagramu. Odtud se musíte zaměřit na své fotografie, vyprávění příběhů a marketing. Rozšiřujte počet svých sledujících, jak jen to jde, vytvořte kulturu zapojení svého publika. A až přijde čas, nebojte se vyjednávat o tom, jakou cenu má všechna ta tvrdá práce.

To vše rozhodně vyžaduje čas, nepůjde to za pár týdnů. Proto je tak důležité, abyste si pro svůj Instagram vybrali téma, které vás skutečně inspiruje. Někteří lidé si vybírají téma jen proto, že si myslí, že se jim vyplatí později. Jejich profily postrádají vášeň a autenticitu, které jsou nezbytné pro skutečný úspěch.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *