6 způsobů, jak získat více lajků na příspěvcích na Instagramu

6 způsobů, jak získat více lajků na příspěvcích na Instagramu

6 způsobů, jak získat více lajků na příspěvcích na Instagramu

Chtěli byste zvýšit míru zapojení na Instagramu? Chcete získat více lajků u svých příspěvků na Instagramu?

jak získat více lajků na příspěvcích na Instagramu
jak získat více lajků na příspěvcích na Instagramu

Největší měnou na Instagramu jsou lajky. Když získáte více lajků, váš příspěvek na Instagramu se posune výše ve zpravodajských kanálech uživatelů. Získání většího počtu Líbí se mi také pomůže zajistit, aby se vaše budoucí příspěvky více zviditelnily, protože algoritmus platformy pracuje tak, že uživatelům zobrazuje více toho, o co již dříve projevili zájem.

Kupte lajky pro Váš Instagram zde >>

Nebo Kupte Instagram followers pro Váš profil >>

Větší počet Líbí se mi může přinést i řadu dalších výhod, například více sledujících a návštěvnost, protože lidé si prohlédnou celý váš účet, pokud se jim líbí, co sdílíte. Při správném naplánování se Likes mohou stát důležitou součástí vaší celkové strategie na Instagramu.

Abych vám pomohl tyto výhody využít, sepsal jsem tento návod, jak získat více Líbí se mi na vizuální sociální síti.

Zde je šest tipů.

1. Sdílejte obrázky, které fungují

Obrázky jsou pravděpodobně nejdůležitější součástí vaší strategie na Instagramu, takže začněme s nimi.

Když sdílíte obrázek, abyste získali více Líbí se mi, přemýšlejte o tom, co vede vaše sledující k tomu, aby se jim příspěvky líbily. Podívejte se na své staré příspěvky a analyzujte je, zjistěte, které z nich dostaly nejvíce Líbí se mi.

Pokud máte nový účet nebo jste v minulosti moc příspěvků nezveřejňovali, měli byste se podívat na účty svých konkurentů a zjistit, co zveřejňují. Jakmile získáte přehled o typech obrázků, které získávají Líbí se mi, můžete vytvořit podobné a sdílet je.

Obecně existují dva typy obrázků, které chcete sdílet ve svém hlavním kanálu Instagramu – fotografie a navržené obrázky.

funny instagram captions
jak získat více lajků na příspěvcích na Instagramu

Pokud sdílíte samotnou fotografii, stačí přidat filtr a bude připravena ke zveřejnění. Studie společnosti Track Maven zjistila, že pro dosažení maximálního počtu interakcí byste měli použít filtr Mayfair, nebo ho nepřidávat vůbec (protože příspěvky bez filtrů mají druhý nejlepší výkon).

Nejlepší magazín o sociální sítích a marketingu Mrinsta.cz >>

Pokud však sdílíte předpřipravený obrázek, měli byste zvážit přidání nějakého překryvného textu, například citátu, faktu nebo něčeho zábavného, co vám přinese více lajků. Zábavný a užitečný obsah má obecně dobrou výkonnost.

Příkladem společnosti, která sdílí jak fotografie, tak navržené obrázky na pozadí, je Canva. Pokud navštívíte jejich účet, uvidíte několik fotografií, jako je ta výše, které nabízejí reference od jejich uživatelů.

Společnost Canva také sdílí navržené obrázky, jako je výše uvedený. Je dobré střídat fotografie a navržené obrázky. Lze tak také získat followers instagram.

2. V popiscích používejte výzvy k akci a hashtagy.

Pokud chcete lajky, požádejte o ně.

Společnost Social Bakers zjistila, že tweety jsou více retweetovány, když lidé o retweety žádají.

Proto pokud chcete na Instagramu více lajků, můžete zvážit, zda o ně také nepožádáte.

Můžete to udělat tak, že do titulku přidáte jednoduchou zprávu typu “Prosím, lajkujte tento příspěvek”. Pomoci může i umístění jako překryvného textu na obrázek.

Společnost, která pravidelně zveřejňuje poutavé citáty a žádá lidi, aby je lajkovali, se vzkazem v popisku, je Foundr. Pomocí této taktiky získávají spoustu lajků, což jim také pomohlo získat více než milion sledujících.

Jak vydělávat peníze pomocí Instagramu
jak získat více lajků na příspěvcích na Instagramu

Výše zmíněná studie společnosti Track Maven také zjistila, že příspěvky s jedenácti a více hashtagy získávají na Instagramu nejvíce lajků.

Při každém zveřejnění byste tedy měli přidat alespoň jedenáct hashtagů. Můžete jich přidat i více, ale dejte si pozor, abyste jich nepřidali více než patnáct, protože váš příspěvek může nakonec vypadat jako spam.

Pokud sdílíte něco populárního, můžete použít některé hashtagy z tohoto seznamu 100 nejlepších hashtagů pro lajky na Instagramu. Skvěle fungují pro příspěvky na obecná témata.

Pokud vaše příspěvky patří do nějakého výklenku, měli byste použít nástroj, jako je Hashtagify, abyste našli pouze ty relevantní.

3. Plánování v nejlepších časech

Služba Track Maven zjistila, že příspěvky zveřejněné mezi desátou hodinou večerní a třetí hodinou ranní získávají nejvíce interakcí.

Důvodů je několik, ale jedna klíčová věc, kterou je třeba mít u těchto údajů na paměti, je, že míra zapojení je vyšší, když je nízká konkurence. Méně lidí publikujících mezi 22. a 3. hodinou ranní znamená, že je méně příspěvků, které konkurují těm vašim, a proto se jim pak může dostat větší pozornosti. Větší pozornost, jak bylo uvedeno, může znamenat vyšší celkovou expozici – je však třeba s tím experimentovat a zjistit, zda oslovujete správné publikum.

S trochou experimentování můžete najít optimální rozvrh zveřejňování příspěvků pro vaši firmu. Chcete-li to maximalizovat, měli byste zvážit plánování příspěvků pomocí dobrého nástroje pro plánování Instagramu (7 nejlepších aplikací pro plánování Instagramu jsem uvedl zde).

4. Opakované sdílení na jiných sítích

Pokud máte sledující na jiných sociálních sítích, bylo by rozumné své příspěvky z Instagramu na tyto sociální sítě znovu sdílet.

Takové křížové sdílení přivede vaše sledující na váš účet na Instagramu, čímž získáte více lajků.

Instagram umožňuje automatické sdílení příspěvků na Tumblr, Facebook a Twitter, když je publikujete. Ne vždy je to efektivní, protože příspěvky se na každé síti zobrazují jinak na základě omezení obrázků, znaků atd. Je to však další možnost, kterou stojí za to prozkoumat.

5. Líbí se mi příspěvky ostatních

Neil Patel náhodně lajkoval fotografie lidí, které na Instagramu nesledoval, a zjistil, že za každých 100 lajků dostal zpětně asi 21,7 lajku a 6,1 sledování. Tato strategie fungovala i v případě, že tyto lidi v reakci nesledoval.

10 způsobů jak koupit sledující na instagramu
jak získat více lajků na příspěvcích na Instagramu

Tato strategie závisí na vašich obchodních cílech, ale může se vyplatit projít populární kanály Instagramu a kanály populárních hashtagů a lajkovat příspěvky, které považujete za zábavné nebo užitečné – nebo z profilů, které souvisejí s vaším podnikáním.

To vám pomůže získat Líbí se mi to i sledující, což může dále rozšířit váš dosah.

6. Spusťte soutěže o lajkování a označování, abyste vyhráli

Soutěže typu “To se mi líbí a vyhrajte” jsou snadným způsobem, jak zvýšit angažovanost.

Pro tento typ soutěže stačí na Instagramu zveřejnit obrázek a požádat lidi, aby příspěvek lajkovali a zúčastnili se ho. Protože jde o snadný proces, spousta lidí to pravděpodobně udělá, zejména pokud je vaše výhra dobrá. Pokud vaše angažovanost trpí, je to snadný způsob, jak ji zvýšit.

Pro silnější výsledky spusťte soutěž Like and tag to win, ve které požádáte lidi, aby příspěvek nejen lajkovali, ale také v komentářích označili někoho, koho znají. Někteří z označených lidí také dají Like příspěvku a označí někoho dalšího.

bityly influencer platformblog
jak získat více lajků na příspěvcích na Instagramu

Soutěž o lajk a označení zvýší počet lajků i komentářů.

Drinkwel na Instagramu spustil spoustu soutěží typu “Like to Win”, protože fungují. Ve výše uvedeném příkladu požádali lidi, aby je lajkovali a sledovali, aby se mohli zúčastnit soutěže. Zmínili také, že uživatelé získají 2. vstup, pokud označí přítele.

Jako výhru určili láhev Drinkwel. Tím zajistili, že jejich příspěvek budou lajkovat a sledovat pouze relevantní lidé.

To jsou některé z nejlepších způsobů, jak získat více Líbí se mi na vašich příspěvcích na Instagramu. Měli byste je vyzkoušet všechny – začněte s prvními pěti, protože vám nezaberou příliš mnoho času. Poslední z nich – spuštění soutěže “Líbí se mi, abych vyhrál”, zabere trochu více času. Vyžaduje určité plánování, ale i tak je její spuštění poměrně snadné.

Doufejme, že vám tyto tipy pomohou v roce 2018 posílit vaši hru na Instagramu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *