Jak získat followery na Instagramu

Jak získat followery na Instagramu

Jak získat followery na Instagramu

Jak získat followery na Instagramu. Chtěli byste víc followerů? Staré taktiky jako je nakupování fejkových followerů, či hromadné followování všech možných uživatelů na Instagramu už dávno neplatí. Proč si nekupovat fejkové followery si rozebereme níže a během druhé možnosti (hromadné followování) vás Instagram rovnou blokne.

Proč je počet followerů metrika č. 1?

Přesto, že se všichni honí za co největším číslem, které svítí na profilu a označuje počet followerů, musím vás zklamat. Počet followerů totiž není vůbec tak podstatná metrika. Právě jednou z těch důležitějších metrik je například engagement. Čím vyšší engagement váš účet produkuje, tím víc ho bude Instagram předhazovat ostatním uživatelům, což vám nakonec později zabezpečí i zvýšený počet zmíněných followerů.

Co je to engagement? Engagement vyjadřuje atraktivnost vašeho účtu. Jedná se o měření interakcí uživatelů s vaším obsahem. Jak se bude chovat uživatel, který uvidí váš příspěvek ve feedu? Lajkne ho? Bude ho komentovat? Zdrží se na něm o pár sekund déle? Nebo si ho ani nevšimne a přeskroluje dál?

Pokud je engagement více vašich příspěvků slabý, Instagram vyhodnotí celý váš účet jako nezajímavý a tím pádem se budou vaše příspěvky zobrazovat jako poslední (pokud vůbec), případně bude váš účet postupně “umírat”. A zde se dostáváme k nakupování fejkových followerů.

Proč nekupovat fejkové followery?

Dejme si příklad: existuje například influencer, říkejme mu Jan, který by si chtěl na Instagramu něco vydělat. Jeho počet followerů je nižší, neoslovuje ho mnoho sponzorů a protože se mu nechce čekat na přirozený nárůst jeho sledujících, zvolí rychlejší a pohodlnější cestu – nákup fejkových sledujících. Jan si tedy nakoupí pár tisíc followerů a vesele začne čekat na sponzory. Mezitím dále přidává posty. Tyto posty však mají stále nízký dosah a nízký engagement. Fejkové boty a ani nerelevantní nakoupené uživatele tyto posty nezajímají. S vyšším počtem followerů je však nárok na engagement přísnější a jelikož má Jan několik tisíc followerů a stále slabý engagement, Instagram ho automaticky zařadí do nezajímavých účtů, které publikují nerelevantní obsah. Ten nikoho nezajímá a má slabou odezvu. Instagram se však snaží své uživatele pobavit, poskytnout jim relevantní a zajímavý obsah a proto Jana automaticky posune na “nižší příčky”. Jan vlastně takto postupně potopí sám sebe. Investoři ho neosloví a pokud ano, nepřinese jim to žádné výsledky a neprodá jim to žádný produkt.

Nemluvě o tom, pokud se nejedná o influencera, ale o nějaký obchod / službu, který se nákupem followerů snaží “zlepšit své jméno a povědomí”. Řekněme, že se jedná například o e-shop. Vlastník tohoto e-shopu by se rád zviditelnil i na jiných komunikačních kanálech a vybral si právě instagram. On sám tomu až tak nerozumí a tak si zaplatí pofidérní agenturu, která mu slibuje rychlý nárůst reálných followerů za krátké období. Celkem lákavá nabídka, ne? No pokud by pán, který e-shop vlastní, marketingu na sociálních sítích alespoň trošku rozuměl, tuto nabídku by odmítl. Reálná agentura by totiž velký nárůst followerů za co nejkratší dobu neslibovala. Věděla by, že budování reálných a hlavně relevantních followerů chce trošku více úsilí. Je to dlouhodobý proces, který vyžaduje pravidelnou správu účtu, analýzu jeho výkonu, cílové skupiny, tvorbu obsahové strategie a všechny ostatní důležité věci. Koupení, nerelevantní fanoušci, kteří jsou sice reální, ale daný e-shop je vůbec nezajímá, instagramový účet akorát tak potopí.

Řekněme to takto. Pokud máte dobré publikum, čili poctivě vybudované followery, minimálně 10% z nich vám přinese nějakou konverzi. Navíc pro ně tvoříte dobrý obsah, na který jste si připravili kvalitní obsahovou strategii. To vám zaručí i jejich odezvu, protože je tento obsah bude zajímat. A právě to vám zaručí vysoký engagement účtu, díky čemuž váš účet vyhodnotí algoritmus instagramu jako zajímavý a bude vás předhazovat novým, podobným uživatelům (takže pokud budete mít opravdu relevantní followery, získáte další relevantní followery zcela zdarma a organicky).

Relevance followerů a engagement účtu je tedy to, co by vás ve skutečnosti mělo zajímat. Pokud tyto 2 věci váš účet mít nebude, můžete se snažit jakkoliv, ale váš instagram bude z dlouhodobého hlediska upadat. Totéž platí i pro vaše instagram reklamy, které budou mít “díky” tomuto nízkému engagementu dražší prokliky.

A jak tedy pomoci Instagramu “poctivou cestou”?

Lepší interakce s uživately a tím pádem i lepší engagement účtu (a nakonec i díky tomu více followerů) se dá dosáhnout placenými, ale i neplacenými metodami.

Osobně doporučuji používat obě dvě metody ve zdravém poměru.

Placené metody – zahrnují reklamy na Instagramu různého druhu a formátu či například sponzorování již existujících příspěvků

Neplacené metody – zahrnují všechny aktivity, které vám pomohou vyhoupnout váš účet do popředí bez toho, abyste za to museli platit. Je potřeba dodat, že tato metoda je sice levná, ale na to aby fungovala, je potřeba se vašemu účtu věnovat každý den.

Neplacené metody zahrnují různé aktivity. Mezi ty nejdůležitější patří určitě hashtagy, jejich analýza, správa a vyhodnocování, také alt texty, správné načasování a plánování příspěvků (a také schopnost rozeznat správně časy na přidávání postů pro daný účet), kreativita či pravidelná aktivita na účtu. Také je dobré si budovat engagement tvořením interaktivního obsahu (například v podobně interaktivních stories  – s anketami, prokliky, hashtagy…), či sharováním a tvořením prokliků na různé jiné stránky a účty.

Placeným i neplaceným metodám se na našem blogu budeme postupně věnovat podrobně, takže nás určitě sleduj 🙂

Kupte sledující a likes zde>>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *