Jak získat sledující na Instagramu

Jak získat sledující na Instagramu

Jak získat sledující na Instagramu

Návod, jak získat sledující ZDARMA

Jestliže to myslíte se svým profilem na Instagramu vážně a chcete si třeba i něco přivydělat, pak se musíte obrnit troškou trpělivosti a počítat s tím, že to dá trochu práce. Není to však nemožné a ani nijak zvlášť složité. Níže najdete několik rad a tipů, jak na to.

1.Vytvořte a optimalizujte svůj profil

Logickým prvním krokem je vytvoření profilu, který bude už od začátku atraktivní. Profil by měl vašim potencionálním followerům jasně sdělit, kdo jste a proč by vás měli sledovat.

Uživatelské jméno

Nejdříve se ujistěte, že je vaše uživatelské jméno srozumitelné a lehce vyhledatelné. Nedoporučují se příliš dlouhá jména nebo speciální znaky. Nezapomeňte také vyplnit své celé jméno nebo jméno (nick, přezdívku), pod kterým vystupujete. Díky němu budete snadněji vyhledatelní.

Profilový obrázek

Profil si vždy nastavte jako veřejný a poté vyberte vhodný profilový obrázek. Jestliže vytváříte například Instagram pro vaši firmu, ideálním profilovým obrázkem bude logo, které vás reprezentuje i na dalších sociálních sítích a kanálech.

Základní info o profilu

Nemusíte se příliš rozepisovat, ale informace by měly být jasné, úderné a všeříkající. Často se jedná o hlavní část profilu, na jejímž základě se followeři rozhodují o sledování.

Zkuste se odlišit a originálně popsat svou osobnost či stránku. Využívejte třeba obrázkové ikonky.

Přidejte odkaz na své stránky

Do základního popisu přidejte i odkaz na své stránky, pokud nějaké máte, aby na ně lidé mohli vstoupit přímo z vašeho Instagramu. Někteří vkládají i přímo e-mail, aby usnadnili značkám první oslovení.

Povolte notifikace

Aby vám na profilu nic neuniklo, povolte si notifikace. Budete tak mít přehled o komentářích i sdílení vašich příspěvků.

2. Naučte se, jak upravovat fotografie

Na kvalitě obsahu záleží. A to skutečně hodně. Uživatelé Twitteru nebo Facebooku možná prominou několik špatných příspěvků, ale špatné fotky na Instagramu může napáchat značné škody. Pokud to tedy myslíte se svým Instagramem opravdu vážně, měli byste se naučit alespoň základy toho, jak vytvořit dobrou fotografii. Velkou roli hraje především znalost různých foto editorů.

Většina uživatelů Instagramu pořizuje své fotografie na mobilní telefony. Není to tedy o technice a kvalitních zrcadlovkách. Je třeba se naučit pracovat s prostorem, perspektivou i symetrií. Pokud počítáte s tím, že vám na následnou úpravu budou stačit filtry z Instagramu, pak se moc daleko nedostanete. Dejte si čas a prohledejte speciální aplikace do smartphonu na úpravu fotek.

3. Začněte publikovat příspěvky

Jakmile budete přesvědčeni o tom, že dokážete vytvořit kvalitní obsah, který bude pro vaše sledující zajímavý, začněte přidávat příspěvky. Než se pustíte do shánění followerů, tak je ideální už mít něco, na co je nalákáte.

Pro začátek postačí zhruba kolem 15 fotografií, které už mohou dostatečně poukázat na vaše zaměření.

Plánování

Nahodilé přidávání příspěvků není pro získání a udržení sledujících ideální. Chce to mít systém, který je třeba dodržovat.

Přemýšlejte také nad tím, kdy je ten správný čas. Pokud budete postovat příspěvky v pátek nebo sobotu večer, kdy se lidé někde baví, nebude to mít přílišnou efektivitu. Záleží však samozřejmě i na tom, zda chcete mít jen české nebo i zahraniční sledující na Instagramu.

Pokud vás však zajímá, jak získat české followers, pak přemýšlejte nad zdejšími časovými rituály. Pokud máte Business účet, pak v reportech vidíte i konkrétní hodiny, které jsou u vašich stávajících sledujících nejaktivnější.

Počet fotek

Sledující je třeba udržovat stále ve střehu. Ideální počet fotek denně je jedna až tři s tím, že není moc efektivní přidávat více fotek najednou.

Stories

Instagramové stories jsou v polední době velice oblíbené a u některých uživatelů dokonce převažují nad fotografiemi. Pokud máte co nabídnout a co sdělit, určitě stories vytvářejte včetně videí. Zatímco jsou instagramové fotky něčím „vyumělkovaným“, stories ukazují, jací opravdu jste, co zrovna děláte, kde jste a jaké jsou vaše momentální pocity v reálném čase.

Kombinace kvalitních fotek a videí ve stories je ideální a dovoluje followerům nahlédnout pod pokličku vašeho reálného života. A to je to, co je zajímá.

4. Používejte relevantní a populární hashtagy

Pokud budete používat správné hashtagy, váš obsah se dostane k širšímu publiku. Nepokoušejte se nahnat followery za pomoci „like for like“, „followme“ hashtagů a podobně. Působí to lacině, a navíc se ztratíte v obklopení nekvalitních followerů. Počty sledujících to však zvednout může. Ze zkušeností je to však dočasně a opět se dostáváte do zemí, kde following vlastně nepotřebujete.

Nepříliš funkční je i používání velkého počtu hashtagů. Bohatě totiž postačí méně jak deset, pokud budou kvalitní. Zkuste si projít ostatní profily podobné tomu vašemu a inspirovat se, jaké hashtagy a jakým způsobem jsou používány. Určitě nezapomínejte na české i anglické verze.

Výběr správných hashtagů je i skvělým způsobem, jak získat lajky. Ty jsou totiž k přilákání nových sledujících rovněž velice důležité.

5. Sledujte, komentujte, lajkujte

Tento bod je v rámci získávání sledujících jedním z nejdůležitějších, ne-li vůbec tím nejdůležitějším. Kvalitní obsah a dobře vybrané hashtagy jsou základem, ale komunikace s ostatními uživateli udělá tu nejlepší práci.

Sledování

Sledujte ostatní uživatele, kteří jsou vám a vašemu tématu blízcí. Mohou vám to oplácet. Sledovat ostatní je dobré i kvůli inspiraci. Jak vypadají úspěšné profily? Možná se od nich něco přiučíte a získáte potřebné zkušenosti.

Lajkování

Každému, komu dáte k jeho obsahu like, se vaše reakce zobrazí. Existuje pak velká šance na to, že si daný uživatel váš profil prohlédne a začne vás sledovat.

Komentování

Asi nejlepším způsobem, jak přilákat sledující, je komentovat jejich obsah. Lajkuje každý, protože to zvládnete během vteřiny. Komentování už zabere pár minut navíc. Zkuste ze začátku krátké, ale milé komentáře, které danému člověku polichotí.

Větou „na téhle fotce ti to moc sluší“, nebo „to vypadá skvěle“ rozhodně nic nezkazíte, ba naopak. Zájem o váš profil pak bude ze strany dané osoby větší. Pokud se rozepíšete, bude to ještě lepší. Pozor na komentáře, které mohou vypadat roboticky nebo že je napsal někdo s pomocí překladače. Slovíčko “Bezva” totiž snadno může napsat i těn, který Češtinu neumí. Pokud ale cílíte na české publikum, musíte dát o sobě vědět, že tu žijete a mluvíte dobře česky.

Komentujte také vlastní obsah. Dobře fungují otázky, což udržuje followery ve střehu. Můžete posílat i osobní zprávy.

6. Spolupracujte

Pomáhat si navzájem se vyplatí nejen v běžném životě, ale i na sociálních sítích. Najděte si někoho s podobný obsahem nebo velkým počtem sledujících a sdílejte jeho profil na svém kanále.

Můžete svým sledujícím sdělit, co je na daném profilu zajímavého a proč by jej měli navštívit a tím danému člověku zvýšíte sledovanost. Existuje pak velká šance na to, že on pro vás udělá to samé.

Kupte sledující zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *