Kolik sledujících na Instagramu potřebujete abyste začali vydělávat peníze

Kolik sledujících na Instagramu potřebujete abyste začali vydělávat peníze

Kolik sledujících na Instagramu potřebujete abyste začali vydělávat peníze

  • Několik tisíc sledujících na Instagramu kvalifikuje některé uživatele jako “influencery”.
  • V jakém okamžiku – a s kolika sledujícími – však může influencer začít vydělávat peníze?
  • Kupfollowers hovořil s desítkami influencerů o tom, kdy začali vydělávat peníze, jak a kolik. S několika tisíci sledujícími na Instagramu si v dnešní době snadno položíte otázku: Kdy tím můžu začít vydělávat peníze?
Kolik sledujících na Instagramu potřebujete abyste začali vydělávat peníze
Kolik sledujících na Instagramu potřebujete abyste začali vydělávat peníze

Dobrá zpráva je, že neexistuje žádné striktní minimum.

Pět influencerů, s nimiž Kupfollowers.cz vedl rozhovor – všichni s méně než 6 000 sledujícími na Instagramu – uvedlo, že za příspěvky pro své malé publikum dostávají od značek zaplaceno.

Například jedna influencerka, která vytváří lifestylový obsah, začala v roce 2021 vydělávat peníze s několika tisíci sledujících na Instagramu. Vydělává si spoluprací se značkami a za příspěvek v instagramovém feedu si účtuje až 3500Kč, uvedla v květnu pro Kupfollowers.

“Vždycky jsem si myslela, že potřebujete milion sledujících nebo sto tisíc sledujících, abyste na sociálních sítích vydělali peníze, ale to ve skutečnosti není pravda. Existuje tolik způsobů, jak si z toho můžete udělat byznys, i když je to na částečný úvazek.”

Mezitím mohou další influenceři začít vydělávat peníze tím, že získají provizi z prodeje prostřednictvím affiliate marketingu.

Instagram také některým influencerům přímo platí prostřednictvím motivačních programů, jako jsou např. Některé monetizační funkce Instagramu, jako jsou “Odznaky”, nástroj Instagramu pro poskytování spropitného pro IG Live, vyžadují, aby tvůrci měli alespoň 10 000 sledujících. Mnohé z těchto programů jsou také omezeny na určité země, mají minimální věk 18 let a vyžadují, aby účty byly v aplikaci registrovány jako účty firem nebo tvůrců.

Ačkoli se mnoha dalším tvůrcům na Instagramu otevřely dveře k tomu, aby se začali živit, často nezačnou okamžitě vydělávat na plný úvazek (ačkoli poměrně velký počet mikroinfluencerů s méně než 100 000 sledujícími pracuje jako influenceři na plný úvazek).

Koupit sledující můžete zde a pokud by jste chtěli koupit likes, tak ty lze koupit zde. Jedná se o skvělý nástroj pro posílení svého profilu na Instagramu.

Dnes už influenceři na Instagramu nepotřebují statisíce sledujících, aby začali vydělávat peníze.

Zde je několik důvodů, proč tomu tak je:

  • Nano” a “mikro” influencery (obvykle účty s méně než 100 000 sledujícími) si najímá mnoho značek napříč odvětvími. Tito menší influenceři ukázali sílu výklenkových a angažovaných komunit na Instagramu, kde platformu zaplavili falešní sledující a neúměrná angažovanost. Influenceři mohou na těchto zakázkách vydělat stovky až tisíce dolarů.
  • Meta otevírá svou mnohamiliardovou peněženku a platí některým influencerům, což loni oznámil honosnou investicí 1 miliardy dolarů do tvůrců obsahu do roku 2022. Platforma také představila trh pro sponzoring tvůrců a značek v roce 2022.
  • Sdílení partnerských odkazů je nyní snazší než kdykoli předtím, protože Instagram v roce 2021 široce zavedl nálepku odkazu. Některé partnerské programy však mají své vlastní požadavky, například LTK nebo ShopStyle.

Kupfollowers vyzpovídal více než dvě desítky instagramerů o tom, kolik vydělávají peněz, přičemž počet jejich sledujících se pohybuje mezi 2 000 a něco málo přes 100 000. Spoustu z nich vyžívá platformu Lafluence pro získávání placených partnerství.

Mohlo by Vás zajímat:

10 nejsledovanějších Instagram účtu na světě

Jak zjistit kdo si prohlíží váš profil na Instagramu? 2 způsoby, jak to zjistit

Jak se stát virálním na Instagramu (Virální příspěvky na IG)

Jak se stát virálním na TikToku: 11 nejlepších tipů (a proč fungují)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *