Podle zprávy, Módní dům Balenciaga přerušil styky Kanye Westem

Podle zprávy, Módní dům Balenciaga přerušil styky Kanye Westem

Módní dům Balenciaga podle zprávy přerušil styky s Ye, rapperem dříve známým jako Kanye West.

Tento krok přišel po několika Yeových urážlivých komentářích, včetně antisemitských příspěvků, které mu vynesly pozastavení členství na Twitteru a Instagramu.

“Balenciaga již nemá žádný vztah ani žádné plány na budoucí projekty spojené s tímto umělcem,” uvedla mateřská společnost Kering v odpovědi na páteční dotaz Women’s Wear Daily bez bližších podrobností.

Módní dům Balenciaga přerušil styky Kanye Westem

Kanye West
Balenciaga přerušil styky Kanye Westem

Společnost nereagovala na několik e-mailů a telefonátů agentury The Associated Press s žádostí o komentář. Zástupce společnosti Ye na žádost o komentář rovněž nereagoval.

Ye spolupracoval v několika oblastech se společností Balenciaga a jejím uměleckým ředitelem Demnou Gvasaliou. Značka také aktivně spolupracovala s Kim Kardashianovou, Yeovou bývalou manželkou, která se objevovala v jejich reklamních kampaních a připisuje svému bývalému manželovi zásluhu na tom, že ji se značkou seznámil.

KOUPIT INSTAGRAM FOLLOWERS

Ye byl nedávno zablokován na Twitteru a Instagramu kvůli antisemitským příspěvkům, které podle sociálních sítí porušovaly jejich pravidla. Naznačil také, že otroctví je volba, a vakcínu COVID-19 označil za “znamení šelmy”.

Poté, co byl ze sociálních sítí zablokován, nabídl, že koupí pravicově orientovanou sociální síť Parler.

Během pařížského týdne módy se rapper prošel jako model na přehlídce ready-to-wear značky Balenciaga, což návrhář Gvasalia tehdy označil za “ikonický moment”. Na kolekci Givenchy byl pak spatřen v černé zubní rovnátce značky Balenciaga.

Ye byl ten týden také kritizován za to, že si na přehlídku své kolekce Yeezy v Paříži vzal tričko s nápisem “Na životech bílých záleží” a tričko se objevilo i na samotném molu. Podle Southern Poverty Law Center, které sleduje nenávistné skupiny, je White Lives Matter neonacistická skupina.

V posledních týdnech Ye ukončil spolupráci Yeezyho se společností Gap a agentuře Bloomberg řekl, že plánuje přerušit vazby se svými firemními dodavateli. Adidas ukončil smlouvu s Yeem na tenisky a JPMorganChase a Ye ukončili obchodní vztahy – ačkoli bankovní rozchod se chystal ještě před Yeovými antisemitskými komentáři.