5 způsobů jak zvýšit dosah na Instagramu pomocí algoritmu:

5 způsobů jak zvýšit dosah na Instagramu pomocí algoritmu:

5 způsobů jak zvýšit dosah na Instagramu pomocí algoritmu

engagamentinstagram
5 způsobů jak zvýšit dosah na Instagramu pomocí algoritmu

Pochopení fungování algoritmu Instagramu znamená, že jej můžete využít ve svůj prospěch a zvýšit dosah
Algoritmus (viz definice; algoritmus) je seznam pravidel, podle kterých se postupuje při řešení nějakého problému, podobně jako recept.

<< Zvyšte svůj dosah nákupem Instagram followers a Instagram Likes >>

Když tedy mluvíme o “algoritmu Instagramu”, nemyslete na něj jako na něco, co je třeba “porazit”, “přechytračit” nebo “hacknout”, ale jako na něco, co je třeba dodržovat, abyste z aplikace vytěžili maximum!

V první řadě je třeba si uvědomit, že Instagram je především o zapojení (viz definice; engagement). To v dnešní době přesahuje lajky a komentáře, ale i ukládání, sdílení, přímé zprávy, kopírování odkazů a zapínání upozornění na příspěvky z jednoho příspěvku.

To vše Instagram sleduje a každá nová aktualizace zlepšuje způsob, jakým se do obsahu zapojujeme. Nejen s jakýmkoli obsahem, ale zejména s tím, co Instagram považuje za pro nás dobrý obsah.

 jak zvýšit dosah na Instagramu
jak zvýšit dosah na Instagramu

K rozruchu celého světa, když Instagram opustil chronologický kanál novinek, nahrazoval “čas zveřejnění” jako žebříček “pravděpodobnost, že se vám to bude líbit”.

V důsledku drastických změn v aplikaci, jako je tato, víme, že algoritmus Instagramu si klade za cíl:

  • vyhodnocovat, jak “dobrý” je obsah na základě zapojení.
  • upřednostňovat tento “dobrý” obsah před uživateli, u kterých je pravděpodobné, že se s ním také zapojí

Jak algoritmus Instagramu funguje?

Když na svém profilu na Instagramu zveřejníte fotografii nebo video, zobrazí se zpočátku jen v malém procentu feedů vašich sledujících (podle odhadů jen v 10 % ?).

Algoritmus pak sleduje, jak rychle se tito sledující zapojí – takže je tu nejen tlak na získání lajků, ale také boj s časem ⏱?.
Vyhodnocuje také “úspěšnost” dané fotografie nebo videa na základě průměrné míry zapojení a rychlosti ?.

Jak získat více sledujících na instagramu
jak zvýšit dosah na Instagramu

Pokud si vede dobře, algoritmus ji považuje za “dobrý obsah”, který lidé chtějí vidět. Proto se zobrazuje většímu procentu vašeho publika, je zobrazován výše ve feedech lidí a potenciálně se objeví i na stránce “Prozkoumat” ??.

Zní to dost stresujícím způsobem, já vím. Průměrný uživatel se o nic z toho nebude muset starat ze dne na den. Ale pro značky a firmy se znalost fungování algoritmu Instagramu může rovnat angažovanosti a marketingovému úspěchu.

Využijme tedy tyto znalosti a pojďme si hrát, zde je 5 způsobů, jak zvýšit svou angažovanost na základě pravidel algoritmu Instagramu:

1: Získejte čísla

Algoritmus Instagramu

Získejte hloubkovou analýzu Instagramu.
Budete tak moci sledovat, jaké typy příspěvků si u vašeho publika vedou nejlépe: ať už jde o pohledy do zákulisí podnikání, videa, textové příspěvky nebo obsah generovaný uživateli.

Jakmile si těchto trendů všimnete, můžete svůj obsah nejlépe přizpůsobit tomu, co vaši sledující chtějí vidět. Sledujte svou celkovou míru zapojení pomocí této praktické kalkulačky zapojení.

Instagram followers
jak zvýšit dosah na Instagramu

Pak se pohodlně usaďte a nechte algoritmus Instagramu pracovat!

Prozkoumejte data, která se skrývají za vaším účtem na Instagramu.
Zjistěte, kdy je nejlepší zveřejňovat příspěvky na Instagramu

Sledujte průběžný růst počtu svých sledujících

Porozumějte zapojení svých příspěvků

2 Zveřejňujte příspěvky v době, kdy je vaše publikum online a aktivní

Vzhledem k tomu, že ve hře o angažovanost nyní hraje roli rychlost, je důležité, abyste obsah zveřejňovali v době, kdy jsou lidé skutečně na místě a mohou s ním komunikovat. Nikdo nechce, aby úžasný obsah spadl do černé díry Instagramu, že?

Pomocí nástroje Instagram Insights můžete zjistit, v jakou denní dobu používá Instagram většina vašich sledujících. Všimněte si špičkových časů a naplánujte si obsah tak, aby byl v těchto hodinách zveřejňován.

Instagram likes
jak zvýšit dosah na Instagramu

Stejně tak se vyhněte zveřejňování v době, kdy jsou vaši sledující neaktivní, protože je pravděpodobné, že váš obsah bude mít velmi malý dosah, a to by byla velmi smutná ztráta.

Pokud chcete ještě rychleji a snadněji zjistit, kdy byste měli publikovat, použijte naši aplikaci Nejlepší čas pro publikování na Instagramu! Připojte svůj firemní účet na Instagramu hned teď, bez nutnosti registrace:

Instagramový algoritmus

3 Používejte Instagram Stories

Příběhy na Instagramu jsou důležitější než kdy jindy a představují skvělý způsob interakce a zapojení vašeho publika.

Vzhledem k okamžité povaze Stories a závodu algoritmů o rychlé zapojení jsme byli svědky toho, že se objevila mánie “NOVÝCH POSTŮ”.

Tu si chytře osvojili uživatelé, aby nalákali lidi ze svého Příběhu na svůj profil a zapojili se do příspěvku. Slovo “nalákat” používám proto, že lidé často dělají screenshoty svého profilu a nový obsah skrývají pomocí emotikonů nebo kreseb, aby v divákovi podnítili intriky (známe vaši hru ?).

Koupit Instagram Followers a Likes - 5 Let nejlepší na trhu
jak zvýšit dosah na Instagramu

Instagram stories

Pokud má účet více než 10 000 sledujících, je zasvěcen do funkce “Swipe Up” v rámci Stories, kde celebrity, blogeři a značky často odkazují na svůj nejnovější příspěvek ve výzvě k akci, aby jejich sledující šli a lajkovali/komentovali. Vzhledem k tomu, že algoritmus Instagramu sleduje chování uživatelů i ve Stories, bude obsah hodnocen vysoko, pokud na něj lidé z Příběhu klikli a následně se do příspěvku zapojili.

4 Udržte jejich pozornost

Projíždějí lidé váš obsah na Instagramu rovnou kolem? Nebo se zastavují, aby si ho přečetli, sledovali a zapojili se? Algoritmus Instagramu sleduje, jak dlouho se lidé dívají na vaše příspěvky, proto se ujistěte, že je u nich něco udrží.

Zvažte ve své obsahové strategii častější používání videí, která můžete naplánovat vedle fotografií. Videa přirozeně udrží lidi u příspěvku déle a upoutají pozornost při rolování, protože se spouštějí automaticky.

Koupit sledující na instagramu
jak zvýšit dosah na Instagramu

Stejně tak přemýšlejte o způsobech, jak byste mohli do svého obsahu na Instagramu začlenit karuselové příspěvky. Jedná se o skvělou funkci, která umožňuje nahrát až 10 fotografií a videí do jednoho příspěvku.

https://www.kupfollowers.cz/koupit-sledujici-na-instagramu/

Akt procházení obrázků bude algoritmus Instagramu považovat za “interakci” a také udrží lidi u daného příspěvku déle. Využijte galerie k předvedení svého produktu, poskytnutí cenných informací nebo návodů krok za krokem.

Můžete také připojit poutavý popisek, který lidem připomene, aby “swipe to see more”!

Koupit Instagram Followers a Likes - 5 Let nejlepší na trhu
jak zvýšit dosah na Instagramu

příspěvek v instagramové galerii
Na Instagramu používáme příspěvky v galerii, abychom nabídli týdenní tipy pro digitální marketing! Umožňují nám předat informace vizuálním způsobem, aniž bychom je všechny nacpali do titulku.

?TOP TIP ? používejte na Instagramu co nejvíce obsahu na výšku (poměr stran 4:5), protože při rolování zabírá většinu feedu vašich followerů!

5 Zapojte své publikum

Máme mnoho důvodů se domnívat, že algoritmus Instagramu sleduje, jak často se zapojujete do obsahu ostatních lidí.

Nezapomeňte, že Instagram je především o komunitě. Je to dvousměrná ulice, takže musíte trochu dávat, abyste trochu získali. Komunikujte se svými sledujícími tak, že budete odpovídat na jejich komentáře k příspěvkům a na jejich dotazy v DM!

Koupit Instagram Followers a Likes - 5 Let nejlepší na trhu
jak zvýšit dosah na Instagramu

Trávte v aplikaci čas lajkováním a zapojováním se do fotografií, videí a Stories ostatních lidí a algoritmus Instagramu vás rozpozná jako aktivního uživatele. Díky tomu téměř zaručeně zaznamenáte zvýšení angažovanosti (v podstatě si získáte přátele!).

https://www.kupfollowers.cz/jak-ziskat-sledujici-na-instagram-3/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *