Jak získat 10k followers na Instagramu?

Jak získat 10k followers na Instagramu?

Jak získat followers na Instagramu?

Jak získat followers na Instagramu? Když právě začínáte s online obchodem, může být vzrušující představit si, jak můžete úspěšně prodat svůj produkt prostřednictvím Instagramu … jakmile si vytvoříte následující.

Pravdou však je, že prvních 10 000 sledujících na Instagramu je nejtěžší získat. Proč? Zatím nikdo neví, kdo jsi.

Stále se musíte prokázat jako úspěšná značka a ovlivňovatel. To ale neznamená, že to není možné.

Pokud budete postupovat podle tohoto průvodce, jak získat stoupence na Instagramu, můžete zasáhnout 10 000 následovníků Instagramu za pouhých šest měsíců. Žádné vtipy ani triky!

Čtěte dále a dozvíte se, jak zvýšit stoupence Instagramu v roce 2021. A pokud si chcete vytvořit vražednou strategii Instagramu, nezapomeňte se podívat na náš nejnovější kurz Instagramu.

ig14

Jak získat více sledujících na Instagramu

1. Získejte fanoušky Instagramu připojením se ke skupinám

Přemýšleli jste někdy nad tím, co dělají lidé, kteří rychle získají stoupence Instagramu, jinak?

Připojují se ke skupinám zapojení (aka lusky Instagramu).

I když může být lákavé připojit se k největším skupinám angažujícím se v Instagramu, pravdou je, že pokud se budete držet svého místa, získáte cílenější seznam následovníků Instagramu.

Tato taktika je nejlepší pro podnikatele, kteří se teprve začínají učit, jak získat následovníky na Instagramu.

Najdete zásnubní skupiny pro cestování, krásu, módu a další.

V těchto skupinách můžete získat sledovatele a lajky od lidí, kteří mají společné zájmy.

Pokud to však s upoutáním jejich pozornosti myslíte vážně, měli byste jim tuto přízeň vrátit také sledováním fanouškovských stránek pro lidi, kteří se ke skupině připojili.

Tuto strategii jsem díky přátelům získal za 2 týdny 2 000 nových sledujících.

I když to nemusí pomoci s okamžitým prodejem, pomůže vám včas získat důvěryhodnost, takže vaše stránka Instagram neukazuje, že máte jen hrstku následovníků.

Nezapomeňte, že se jedná o krátkodobou strategii pro prvních pár týdnů na Instagramu, nikoli o dlouhodobou strategii pro získání věrných následovníků Instagramu.

2. Zveřejněte obsah ostatních a získejte zdarma sledující Instagramu

Když jsem začínal s marketingem na sociálních médiích a budoval Instagram ve svém obchodě, celá moje strategie zveřejňování se točila kolem přeposílání obsahu jiných lidí.

Přitom jsem se ujistil, že v mých popisech pokaždé připíšu původní plakát. Je to jediný způsob, jak získat bezplatné následovníky, aniž byste byli označováni.

Když jsem poprvé začal, pořídil jsem snímky obrazovky a přidal obrázky na svůj Instagram. To, co opravdu pomohlo mé stránce vzlétnout, byla aplikace Repost. Umožnilo mi to začít znovu zveřejňovat videoobsah na Instagramu.

Jeden z největších homerunů, který jsem měl, byl, když jsem znovu zveřejnil video, které nashromáždilo 52 862 zhlédnutí, získalo 1264 komentářů a 9 147 lajků. V té době jsem neměl ani 10 000 následovníků, takže to byla velká podivná dohoda. Nejlepší část? Nespouštěl jsem žádné reklamy ani nic. Sledovatele Instagramu mám zdarma.

Protože jsem věděl, že je snazší repostovat obsah. Můj vizuální a video obsah by navíc nikdy nebyl tak dobrý jako někdo jiný. Hej, alespoň jsem k tomu upřímný!

Jak jsem věděl, co mám repostovat? Nakouknu na čísla.

Hashtagy jsou skvělý způsob, jak získat nové sledovatele. Na Instagramu jsem byl docela aktivní, takže jsem procházel seznam hashtagů, které jsem vymyslel, a každý den jsem používal k hledání nejvýkonnějších příspěvků, které nebyly zveřejňovány jinými fanouškovskými stránkami (tedy ne mými konkurenty), ale jednotlivými lidmi.

Pak jsem sledoval videa a prohlížel si obrázky, abych zjistil, na které z nich jsem měl největší reakce. Pokud jsem cítil nutkání sdílet příspěvek někoho jiného, věděl jsem, že ho musím znovu zveřejnit na své stránce.

Pokud se tedy právě učíte, jak získat následovníky na Instagramu, je tato vysoce účinná strategie pro začátečníka dost jednoduchá.

Důležité: Instagram nyní aktualizoval své zásady a před opětovným odesláním musíte požádat o povolení.

Chcete-li, aby se ti, kteří sledují Instagram, zvýšili, musíte najít způsob, jak proniknout do obrovského publika. A nikdo nevkládá příspěvky z Instagramu do svého obsahu stejně jako Buzzfeed.

Zaměstnankyně společnosti Buzzfeed napsala článek o tom, jak si vybudovala svoji osobní značku jako vlivná osoba Instagramu. V současné době má téměř 10 400 sledujících, ale článek, který napsala na platformě, mu mohl pomoci.

Pokud tedy chcete experimentovat s Buzzfeedem, přejděte do sekce Komunita, kde může kdokoli na svou platformu přidávat vlastní obsah.

Samozřejmě budete muset postupovat podle jejich pokynů, abyste získali viditelnost a vybudovali důvěru.

Není Buzzfeed vhodný pro váš výklenek? To je cool. Můžete také použít nástroj s názvem HARO, kde budete třikrát denně dostávat e-maily vyplněné žádostmi reportérů, kteří hledají obsah a odborné citace k jejich příběhům.

Většina reportérů HARO umožňuje odkaz na webové stránky a sociální odkazy. Takže můžete zasáhnout dva ptáky jedním kamenem zahrnutím odkazu na svůj obchod a účet Instagram.

4. Požádejte zákazníky, aby sdíleli své fotografie

Když právě začínáte, získávání sledujících na Instagramu bude mnohem jednodušší díky fotkám zákazníků ve vašem kanálu. Proč? Pomáhá zvýšit sociální důraz.

Pokud jste nikdy předtím neměli žádného zákazníka, oslovte ovlivňující členy ve vašem prostoru s méně než 5 000 následovníky. Vím, že se tento počet jeví jako nízký, ale ovlivňovatelé s několika sledujícími na Instagramu chtějí své účty zpeněžit a budou ochotni fotit s vašimi produkty mnohem nižší rychlostí.

Můžete jim také nabídnout partnerskou dohodu, kde za každý prodej, který skórují, obdrží provizi s odkazem na doporučení zákazníka.

Pokud jste již měli několik prodejů, oslovte zákazníky a nabídněte bezplatný dárek nebo peněžní pobídku pro pořízení kvalitních obrázků s produktem, který si zakoupili.

Nabídka pobídek nebude vaší dlouhodobou strategií, ale z krátkodobého hlediska vám to pomůže růst.

Jak více zákazníků začne vidět fotky zákazníků na vašem Instagramu, přirozeně vás začnou označovat v příspěvcích, až dostanou své produkty.

Stručně řečeno, pokud komentujete příspěvky zákazníků, přeposíláte jejich obsah a sledujete je, pravděpodobně se vám podaří, aby vás sledovali zpět.

Někteří vás však budou sledovat poté, co vás označí ve svém příspěvku sami. Nechte to slovo z úst!

5. Získejte sledující Instagramu díky konzistentnímu stylu

Vím, že to zní jako jeden z těch „bla, bla, bla“ způsobů, jak získat následovníky na Instagramu. Ale není.

Důvod: Lidé vás nesledují kvůli obsahu, který jste zveřejnili, ale kvůli tomu, co si myslí, že bude vypadat budoucí obsah, který zveřejníte.

Řekněme, že máte stránku fanoušků corgi, každý den bezchybně zveřejňujete roztomilé obrázky a videa.

Pokud se uživatelům Instagramu vaše příspěvky budou i nadále zobrazovat, nakonec si uvědomí, že vždy zveřejňujete nejroztomilejší obsah corgi.

Sledují vás tedy s očekáváním, že váš účet bude vždy více stejného typu obsahu.

Konzistentní styl nebo téma není jen hra značky, jde o vytvoření očekávání pro váš účet Instagram, na které se vaši sledovatelé nebo potenciální sledovatelé mohou spolehnout. Chtějí každý den vidět více stejného typu obsahu.

Pokud u každého příspěvku dokážete zachovat tuto konzistenci, rychle si získáte příznivce na Instagramu a zároveň podpoříte důvěru ve svou značku.

6. Použijte Hashtagy k získání sledujících na Instagramu

Mnoho odborníků vám řekne, abyste používali pouze 5 nebo 11 hashtagů nebo jiná libovolná čísla. Ale když jsem budoval účet Instagramu svého obchodu, ignoroval jsem jejich rady a běžel s nimi divoce.

Zkopíruji a vložím seznam hashtagů z telefonu do aplikace. Pak jsem to někdy přepnul a vyzkoušel různé hashtagy. A nakonec jsem přišel na to, které jsou pro moji značku to pravé.

Obvykle bych šel co nejblíže nebo doprava k maximálnímu možnému počtu hashtagů – 30. To je magické číslo.

Pravdou je, že všechny tyto hashtagy přidáte do prvního komentáře. A jak vaše zapojení na stránce roste, nikdo nikdy neuvidí první komentář, protože je příliš zaneprázdněn označováním svých přátel ve vašem příspěvku.

Jistě, když začínáte, lidé to možná uvidí. Pokud je však cílem zvýšit viditelnost, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je přidat další hashtagy. Jak získáte sledovatele, vaše příspěvky se u těchto hashtag klíčových slov umístí výše, což vám zajistí ještě větší viditelnost.

Pokud jsou vaše hashtagy specifické pro niku, zvýšíte pravděpodobnost, že vás najde relevantní publikum, což vám pomůže rozšířit si sledovatele také na Instagramu.

Pokud například prodáváte módu, vyhněte se obecným hashtagům jako #love nebo #picoftheday.

https://youtube.com/watch?v=txXGWOmZolw%3Ffeature%3Doembed

7. Použijte značky umístění k získání sledujících ze svého okolí

Věděli jste, že je možné zpřístupnit vaše Instagram příběhy a příspěvky označením vaší polohy? „Značka polohy“ odhaluje město, ve kterém se nacházíte, nebo místo, kde bylo video nebo obrázek zachyceno. Navíc umožňuje zařazení vašich příspěvků do kategorií s veškerým obsahem označeným pro konkrétní okolí.

Pokud jste tedy místní firmou, můžete pomocí těchto zeměpisných značek lidem usnadnit hledání a sledování vašeho účtu Instagram. Místa mají také svůj vlastní odlišný zdroj, příběh a hashtagy – můžete k nim přispět pomocí štítku o poloze ve svých vlastních příbězích.

8. Vložte svůj IG Feed do svého blogu a získejte více sledujících na Instagramu 

Pokud máte svůj vlastní osobní nebo obchodní blog, můžete na svj web vložit své fotografie z Instagramu. Nezapomeňte sledovat Oberlo na Instagramu, když jste u toho!

Řekněme, že máte blog o módních doplňcích. Můžete napsat blogový příspěvek o nejlepších doplňcích, které by muži měli zahrnout do svého seznamu módy. Můžete si vybrat příspěvky z Instagramu, které obsahují samostatné obrázky vašich produktů nebo upravený vizuál položek, které se dobře párují.

Poté přejdete na web Instagramu na ploše, přejdete na svou stránku, kliknete na příspěvek, kliknete na ikonu „…“ a kliknete na Vložit. Poté tento odkaz zkopírujete do sekce kódu ve svém příspěvku na blogu

Postupem času váš blog navštíví více lidí a pravděpodobně si také prohlédnou váš účet Instagram.

Vím, že se jedná spíše o dlouhodobou hru. Zvláště pokud dnes nedostáváte provoz. Ale přidání vašich příspěvků na Instagram hned od začátku vám dává větší šanci na viditelnost.

Začněte to dělat a po šesti měsících byste měli opravdu začít vidět obrovské výnosy.

9. Sledujte lidi, kteří mají rádi konkurenční stránky Instagramu

Chcete-li, aby se stoupenci Instagramu zvýšili, musíte najít lidi, kteří sledují značky.

Kdo jsou vaši největší konkurenti na Instagramu? Poznamenejte si je. Poté procházejte jejich příspěvky a podívejte se, kdo komentuje jejich příspěvky. Sledujte je a zapojte se do nich.

Pamatujte, že při výběru konkurence na Instagramu je lepší jít po menších značkách.

Proč? Protože pokud prodáváte štětce na make-up a snažíte se zaujmout lidi, kteří komentují Sephoru, je velká šance, že to nejsou správné publikum, přestože jsou v podobném výklenku. Větší značky mají tendenci mít větší loajalitu zákazníků.

Pokud však máte konkurenta, který má na svém účtu 100 000 sledujících, nemusí být této značce tak loajální.

Při komentování příspěvků těch, které sledujete, se snažte neznít prodejně

A nikdy nepoužívejte stejný komentář pro každou osobu, které pošlete zprávu.

Pokud se na svůj příspěvek zeptají, odpovězte jim.

Můžete se také podívat na typy komentářů, které ostatní zveřejňují, pro nápady a inspiraci.

Když budete neustále sledovat lidi a komunikovat s nimi, začnete organicky budovat stoupence Instagramu.

10. Spolupracujte s influencery a získejte více sledujících pro váš profil

Dalším způsobem, jak zvýšit počet sledujících na Instagramu, je získat Instagramový shoutout za to, že ovlivňující osoba převzala účet.

Pokud má influencer loajální fanoušky, může vám dát shoutout, který povede k novým sledovatelům vašeho účtu a možná k několika prodejům.

Nezapomeňte napsat smlouvu, která zakazuje ovlivňujícímu odesílat falešný provoz.

Jednou jsme pracovali s influencerem, který nám dal shoutout a výsledkem bylo 2 000 neaktivních sledujících Instagram na našem účtu. Bylo zřejmé, že použila robota.

Když se na Instagramu náhle objeví příval falešných následovníků, riskujete zákaz svého účtu. To nikdo nechce.

Pokud hledáte způsob, jak získat skutečné instagramové následovníky, požádejte influencera, se kterým spolupracujete, aby převzal účet ve vašich Instagram Stories. Tímto způsobem budou lidé muset sledovat vaši stránku, aby si mohli příběh prohlédnout. Nezapomeňte je požádat, aby informovali své publikum několik dní předem.

11. Vytvářejte soutěže a budujte své instagramové sledující

Dalším efektivním způsobem, jak získat sledovatele na Instagramu, jsou soutěže.

Pokud na svém webu pořádáte soutěže a poskytujete návštěvníkům možnost sledovat vás na Instagramu a dalších sociálních sítích, budete mít mnohem větší dosah.

Pokud je vaše publikum malé, můžete své soutěže zveřejnit v určitých skupinách Facebooku. Šíření informací o vaší propagaci by mohlo také pomoci rozšířit se na blogy.

Když jsem poprvé začal pracovat v marketingu, oslovil bych giveaway blogy. Za příspěvek k recenzi bych jim poslal nějaké produkty zdarma.

Většina z nich souhlasila s bezplatným produktem, i když někteří také požadovali platbu. Udělali by recenzi produktu plnou obrázků a jejich zkušeností s produktem.

Nakonec jejich publikum vstoupí, aby vyhrálo produkt za podmínky, že zákazníkovi produkt pošleme. Výsledek? Stovky nových sledujících na všech našich sociálních účtech.

Je to skvělý způsob, jak získat nové sledující IG, pokud nemáte publikum. Ale nemusí to být tak cílené, než kdybyste hostili dárky na příslušném specializovaném blogu.

Pokud právě začínáte, dárky vám mohou pomoci získat na Instagramu více sledujících. Pokud je však děláte příliš často, možná nedosáhnete požadovaného typu publika.

Pokud je vaším cílem získat prodej, dárky vám nemusí nutně pomoci získat více z nich. Pokud však hledáte pouze rychlé získání sledujících Instagram, tato strategie může fungovat docela dobře.

12. Organicky rozšiřujte svůj Instagram prostřednictvím partnerství

Pokud se právě učíte, jak získat sledovatele na Instagramu, může být nejlepší navázat partnerství s jinou značkou. Může to být rychlý způsob, jak organicky rozšířit základnu následovníků.

Trik, který jsem se naučil při práci na své případové studii, byl pořídit si vlastní produktové fotografie. Namísto přeposílání obsahu jiných lidí přeposílaly jiné značky jednu z mých fotek a připsaly mi kredit. Jeden z nich měl téměř 300 tisíc sledujících, takže jsem nakonec získal několik nových sledujících na Instagramu od jejich publika.

Nemusel jsem dělat žádnou přímou práci kromě pořizování vlastních fotografií. Nemusel jsem se ani natahovat, abych získal nové sledovatele na Instagramu. Natáhli se ke mně. A nebyli jedinou značkou, která tak učinila.

13. Vytvořte průvodce Instagramem, který přiláká do vašeho účtu nové sledující

Průvodci Instagramem jsou novým způsobem, jak sdílet vzdělávací a zábavný obsah se svými následovníky. Formát obsahu poskytuje uživatelům jednodušší způsob, jak využívat užitečné tipy a doporučení. V průvodci IG můžete přidat úvod, nadpis, text, záhlaví a dokonce i videa a obrázky (které jste zveřejnili ve svém zdroji).

Chcete-li začít, klikněte na symbol plus v pravém horním rohu svého profilu Instagram, zvolte Průvodce a klepněte na příslušnou možnost

Instagram umožňuje uživatelům sdílet průvodce v DM a napříč příběhy, takže pokud se vám podaří publikovat několik vysoce kvalitních průvodců, budou ti, kteří je vidí, přirozeně nakloněni sdílet je se svým sociálním kruhem.

A protože algoritmus Instagramu upřednostňuje příspěvky s vysokou angažovaností, pokud mnoho lidí nakonec sdílí vašeho průvodce, může se dokonce objevit ve zdrojích více lidí. Ve výsledku můžete potenciálně získat spoustu nových sledujících vytvořením Průvodce Instagramem.

14. Pomocí nástrojů Instagram Analytics můžete získat více sledujících na Instagramu

Analýzy Instagramu vám mohou poskytnout informace o vašem sledování, ale na trhu existuje mnoho bezplatných nástrojů, které vám mohou poskytnout zajímavější informace.

Věci, jako je míra zapojení, noví sledující, sledovatelé Instagramu a neaktivní účty, vám mohou poskytnout přehled, který ovlivní, jak získáte více sledujících na Instagramu.

Nejlepší analytické nástroje Instagramu na trhu právě teď zahrnují:

  1. Sprout Social
  2. Iconosquare
  3. Keyhole
  4. Curalate
  5. Socialbakers

Všechny tyto analytické nástroje Instagramu poskytují platné a vysoce informativní informace, které vám pomohou lépe porozumět vašemu publiku.

A také mohou zvýraznit správný obsah, který můžete použít k tomu, aby se vaši stoupenci Instagramu zvýšili.

Jak získat sledující na Instagramu – shrnutí

Zjistit, jak získat následovníky na Instagramu, je na začátku nejtěžší.

Jakmile překročíte prvních 10 000 sledujících, budete muset nadále používat některé nebo všechny strategie uvedené v tomto článku, aby se váš účet neustále rozrůstal na 100 000 nebo dokonce na více než jeden milion.

Nezapomeňte pravidelně aktualizovat svůj profil, zejména svůj životopis na Instagramu, aby obsahoval nové výzvy k akci nebo zajímavé novinky.

Na konci dne se budete muset dát ven víc, než jste kdy měli.

Možná, že zveřejňování příspěvků na Instagramu třikrát denně každý den v týdnu je těžké zapadnout do vašeho harmonogramu, ale nakonec se všechno toto úsilí vyplatí. A získáte Instagram, na který můžete být hrdí.

Další nástroje pro Instagram naleznete zde >>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *