Jak TikTok doporučuje videa #ForYou

Jak TikTok doporučuje videa #ForYou

Jak TikTok doporučuje videa #ForYou

Posláním TikToku je inspirovat kreativitu a přinášet radost. Budujeme globální komunitu, kde můžete autenticky tvořit a sdílet, objevovat svět a spojovat se s ostatními. Kanál For You je součástí toho, co toto spojení a objevování umožňuje. Je ústředním prvkem zážitku z TikToku a místem, kde většina našich uživatelů tráví svůj čas.

Jak TikTok doporučuje videa #ForYou
Jak TikTok doporučuje videa #ForYou

Když otevřete aplikaci TikTok a ocitnete se v kanálu For You, zobrazí se vám proud videí sestavený podle vašich zájmů, takže snadno najdete obsah a tvůrce, které máte rádi. Tento kanál je poháněn systémem doporučení, který každému uživateli poskytuje obsah, který ho pravděpodobně zajímá. Součástí kouzla služby TikTok je, že neexistuje jeden kanál pro vás – i když různí lidé mohou narazit na některá stejná výjimečná videa, kanál každého člověka je jedinečný a přizpůsobený dané osobě.

Kanál For You je jedním z určujících prvků platformy TikTok, ale víme, že existují otázky ohledně toho, jak jsou doporučení do kanálu doručována. V tomto příspěvku vysvětlíme systém doporučování, který stojí za kanálem For You, probereme, jak pracujeme na tom, abychom čelili některým problémům, s nimiž se mohou potýkat všechny doporučovací služby, a podělíme se o tipy, jak si můžete přizpůsobit zážitek z objevování na TikToku.

Základní informace o doporučovacích systémech

Doporučovací systémy jsou všude kolem nás. Pohání mnoho služeb, které denně používáme a máme rádi. Od nakupování přes streamování až po vyhledávače jsou doporučovací systémy navrženy tak, aby lidem pomáhaly získat personalizovanější zážitek.

Obecně tyto systémy navrhují obsah poté, co zohlední preference uživatele vyjádřené prostřednictvím interakcí s aplikací, jako je odeslání komentáře nebo sledování účtu. Tyto signály pomáhají doporučovacímu systému odhadnout obsah, který se vám líbí, i obsah, který byste raději přeskočili.

Jaké faktory přispívají k tomu dostat se do For You?

V aplikaci TikTok odráží kanál For You preference jedinečné pro každého uživatele. Systém doporučuje obsah tak, že řadí videa na základě kombinace faktorů – počínaje zájmy, které vyjádříte jako nový uživatel, a upravuje je také o věci, které uvedete, že vás nezajímají – a vytváří tak váš personalizovaný kanál For You.

Doporučení jsou založena na řadě faktorů, včetně např:

  • interakce s uživatelem, například videa, která se vám líbí nebo která sdílíte, účty, které sledujete, komentáře, které zveřejňujete, a obsah, který vytváříte.
  • Informace o videu, které mohou zahrnovat podrobnosti, jako jsou titulky, zvuky a hashtagy.
  • Nastavení zařízení a účtu, jako jsou preference jazyka, nastavení země a typ zařízení. Tyto faktory jsou zahrnuty, aby bylo zajištěno, že systém je optimalizován pro výkon, ale v systému doporučení mají nižší váhu ve srovnání s ostatními měřenými údaji, protože uživatelé je aktivně nevyjadřují jako preference.

Všechny tyto faktory jsou zpracovány naším doporučovacím systémem a mají váhu podle toho, jakou mají pro uživatele hodnotu. Silný ukazatel zájmu, například zda uživatel dokončí sledování delšího videa od začátku do konce, by získal větší váhu než slabý ukazatel, například zda divák i tvůrce videa žijí ve stejné zemi. Videa jsou poté seřazena tak, aby se určila pravděpodobnost zájmu uživatele o obsah, a doručena do každého jedinečného kanálu For You.

Jak TikTok doporučuje videa #ForYou
Jak TikTok doporučuje videa #ForYou

Ačkoli je pravděpodobné, že video bude mít více zhlédnutí, pokud je zveřejněno účtem, který má více sledujících, a to na základě toho, že si tento účet vybudoval větší základnu sledujících, počet sledujících ani to, zda měl účet předchozí vysoce výkonná videa, nejsou přímými faktory v systému doporučení.

Vytváření personalizovaného kanálu For You

Začínáme

Jak můžete vědět, co se vám na TikToku líbí, když jste s aplikací teprve začali? Na začátek vyzýváme nové uživatele, aby si vybrali kategorie, které je zajímají, například domácí zvířata nebo cestování, a pomohli tak přizpůsobit doporučení jejich preferencím. Díky tomu si aplikace vytvoří počáteční feed a na základě vašich interakcí s počáteční sadou videí začne vylepšovat doporučení.

Uživatelům, kteří si kategorie nevybrali, nabídneme na začátku zobecněný kanál oblíbených videí, abychom se dostali do tempa. Vaše první sada lajků, komentářů a přehrání zahájí první kolo doporučení, protože systém se začne dozvídat více o vašem vkusu v oblasti obsahu.

Hledání dalších videí, která vás zajímají

Každá nová interakce pomáhá systému dozvědět se o vašich zájmech a navrhovat obsah – takže nejlepší způsob, jak si vybírat kanál For You, je jednoduše aplikaci používat a užívat si ji. Postupem času by se ve vašem kanálu For You měla stále častěji objevovat doporučení, která odpovídají vašim zájmům.

Váš kanál For You není utvářen pouze vaší angažovaností prostřednictvím samotného kanálu. Když se například rozhodnete sledovat nové účty, tato akce vám také pomůže vylepšit doporučení, stejně jako zkoumání hashtagů, zvuků, efektů a trendových témat na kartě Objevovat. To všechno jsou způsoby, jak si přizpůsobit zážitek a pozvat do kanálu nové kategorie obsahu.

Zobrazování menšího množství toho, co vás nezajímá

TikTok je domovem tvůrců s mnoha různými zájmy a perspektivami a někdy můžete narazit na video, které není úplně podle vašeho gusta. Stejně jako si můžete dlouhým stisknutím přidat video do oblíbených, můžete jednoduše dlouhým stisknutím videa a klepnutím na “Nemám zájem” dát najevo, že vás konkrétní video nezajímá. Můžete se také rozhodnout skrýt videa od daného tvůrce nebo vytvořená s určitým zvukem nebo nahlásit video, které se vám zdá, že neodpovídá našim zásadám. Všechny tyto akce přispívají k budoucím doporučením ve vašem kanálu For You.

Řešení problémů doporučovacích systémů

Jedním z neodmyslitelných problémů doporučovacích systémů je, že mohou neúmyslně omezit váš zážitek – což se někdy označuje jako “filtrační bublina”. Optimalizací pro personalizaci a relevanci hrozí, že vám bude předkládán stále homogennější proud videí. Tuto obavu bereme při údržbě našeho doporučovacího systému vážně.

Přerušení opakujících se vzorců

Aby byl váš kanál For You zajímavý a rozmanitý, pracuje náš systém doporučení tak, že prokládá různé typy obsahu těmi, o kterých již víte, že je máte rádi. Ve vašem kanálu For You se například zpravidla nebudou zobrazovat dvě videa za sebou natočená se stejným zvukem nebo od stejného tvůrce. Nedoporučujeme také duplicitní obsah, obsah, který jste již dříve viděli, ani žádný obsah, který je považován za spam. Může se však stát, že vám bude doporučeno video, které bylo dobře přijato jinými uživateli, kteří mají podobné zájmy.

Diverzifikace doporučení

Různorodost je nezbytná pro udržení prosperující globální komunity a sbližuje různá zákoutí TikToku. Za tímto účelem můžete někdy ve svém kanálu narazit na video, které se nezdá být relevantní pro vaše vyjádřené zájmy nebo nasbíralo obrovské množství lajků. To je důležitá a záměrná součást našeho přístupu k doporučování: přinášení rozmanitosti videí do kanálu Pro vás vám dává další příležitosti narazit na nové kategorie obsahu, objevit nové tvůrce a poznat nové perspektivy a nápady při procházení kanálu.

Tím, že systém čas od času nabízí různá videa, je také schopen získat lepší přehled o tom, co je populární mezi širším spektrem diváků, a pomoci tak poskytnout skvělý zážitek i ostatním uživatelům TikToku. Naším cílem je najít rovnováhu mezi nabízením obsahu, který je pro vás relevantní, a zároveň vám pomoci najít obsah a tvůrce, kteří vás povzbudí k objevování zážitků, které byste jinak neviděli.

Zabezpečení zážitku ze sledování

Náš systém doporučování je navržen také s ohledem na bezpečnost. Recenzovaný obsah, u kterého se zjistí, že zobrazuje například takové věci, jako jsou grafické lékařské zákroky nebo legální konzumace regulovaného zboží – což může být šokující, pokud se objeví jako doporučené video pro široké publikum, které se k takovému obsahu nepřihlásilo – nemusí být způsobilý k doporučení. Stejně tak mohou být pro doporučení do kanálu For You nezpůsobilá videa, která byla právě nahrána nebo jsou ve fázi přezkoumávání, a nevyžádaný obsah, například videa, která se snaží uměle zvýšit návštěvnost.

Zlepšování služby For You

Vývoj a údržba doporučovacího systému TikTok je nepřetržitý proces, protože na základě zpětné vazby od uživatelů, výzkumu a dat pracujeme na zdokonalování přesnosti, úpravě modelů a přehodnocování faktorů a vah, které přispívají k doporučení. Zavázali jsme se k dalšímu výzkumu a investicím, protože pracujeme na tom, abychom do systému zabudovali ještě více ochranných prvků proti zkreslení v důsledku zapojení, které může ovlivnit jakýkoli doporučovací systém.

Tato práce zahrnuje mnoho týmů – včetně produktového, bezpečnostního a zabezpečovacího – jejichž práce pomáhá zlepšovat relevanci doporučovacího systému a jeho přesnost při navrhování obsahu a kategorií, které se vám budou pravděpodobněji líbit.

V konečném důsledku je váš kanál For You poháněn vaší zpětnou vazbou: systém je navržen tak, aby se neustále zlepšoval, opravoval a učil se z vaší vlastní účasti na platformě a vytvářel personalizované doporučovací

Mohlo by Vás zajímat:

Jakou hodnotu mají coiny na TikToku?

Jak a kde koupit followers na Instagramu?

10 nejsledovanějších Instagram účtu na světě

Jak publikovat na Instagramu z počítače nebo mobilního zařízení

TikTok vs. Instagram – porovnání uživatelů a statistik pro rok 2023

Nejlepší aplikace pro získání likes na Instagramu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *