Tipy a triky pro Instagram Stories v roce 2024

Tipy a triky pro Instagram Stories v roce 2024

Marketing na Instagramu se změnil z příležitostné propagační taktiky na seriózní trychtýř pro generování potenciálních zákazníků, prodej a zvyšování povědomí o značce. Proto je vytvoření strategického marketingového plánu pro Instagram zásadní pro nastavení úspěchu vaší značky na této platformě.

Tipy a triky pro Instagram Stories v roce 2024
Tipy a triky pro Instagram Stories v roce 2024

Tipy a triky pro Instagram Stories v roce 2024

Vytvoření komunity na této platformě je důležitým krokem a využití Instagram Stories je snadný způsob, jak pokračovat ve spojení s publikem. V tomto článku najdete tipy a triky pro strategii Instagram Stories v roce 2024.

 • Co dělá „dobrý“ příběh na Instagramu?
 • 7 tipů a triků pro Instagram Stories v roce 2024
 • Přidejte své a šablony
 • Kolážové rozvržení
 • Pevná pozadí
 • Proměňte živé fotografie v bumerangy
 • Samolepky s umělou inteligencí
 • Rámečky
 • Pozadí

Příběhy jsou skutečně nejjednodušším obsahem na platformě a pro značky je obecně jednodušší je navrhovat, nahrávat a zveřejňovat. Co však mnoho značek nebere v úvahu, je vytvoření důkladného plánu pro tento formát obsahu, což může omezit dosah účtu a propagaci.

Nemějte však obavy. Na konci tohoto článku budete mít jasnou představu o tom, jak zdokonalit svou strategii pro Instagram Stories a pokračovat ve vytváření čerstvého a poutavého obsahu pro své sledující.

Balíčky pro Influencery -> Instagram sledující likesviews nejvyšší kvality pro Váš profil!

Koupit Instagram Followers >>

Koupit Instagram Likes >>

Koupit Instagram Views >>

Co dělá „dobrý“ příběh na Instagramu?

Často se zmiňujeme o „vylepšování“ vašeho obsahu, abyste oslovili větší publikum a zvýšili svou online přítomnost. Co ale dělá „dobrý“ obsah na Instagram Stories „dobrým“? Tento obsah na Instagramu je jedinečný díky své spontánní povaze.

Vzhledem k tomu, že Stories trvají pouze 24 hodin, slouží jako ideální platforma pro poskytování rychlých aktualizací, kladení otázek, vytváření anket, sdílení omezených nabídek, přeposílání obsahu jiných uživatelů a přivádění návštěvnosti na důležitý odkaz nebo registraci. Proto by se vaše obsahová strategie pro Stories měla lišit od Reelů, příspěvků ve feedu apod.

Vyprávění příběhů by mělo být vždy hlavním cílem vašeho obsahu, a i když se může zdát, že IG Stories jsou typem obsahu „zveřejněte cokoli“, klíčová je záměrnost. Při zveřejňování příběhu na Instagramu myslete na své sdělení, událost nebo nabídku, kterou propagujete, zdroj, který poskytujete, znalosti z oboru, o které se chcete podělit, nebo otázky, které vzbudily vaši zvědavost.

Nakonec vaše publikum dá přednost autenticitě před pečlivě kurátorským obsahem, který prodává. Příběhy s největší pravděpodobností nebudou vaším nejvyšším obsahem pro generování leadů, ale obsahem, který časem podpoří vaši komunitu.

7 tipů a triků pro Instagram Stories v roce 2024

Instagram neustále inovuje funkce Příběhů, aby tvůrcům, značkám a firmám poskytl více nástrojů pro komunikaci s publikem. Pokud chcete vylepšit svou strategii obsahu Instagram Stories, zde je 7 tipů a triků:

Přidat vaše a šablony

Prvním tipem je využití nativní funkce v rámci Instagram Stories, která byla spuštěna v roce 2021 a nazývá se „Add Yours“ samolepky. Můžete si vybrat, zda si chcete přizpůsobit vlastní nálepku „Add Yours“, nebo si vybrat z veřejných odpovědí. Smyslem této funkce je vytvořit vlákno odpovědí s vaším individuálním obsahem. Tyto samolepky jsou veřejné a může je sdílet kdokoli na platformě.

Můžete také využít šablony „Add Yours“ na Instagramu a přidat k obsahu text, GIF nebo obrázky. Můžete také kliknout na ikonu kostky a zobrazit si předpřipravené šablony jako inspiraci. Patří mezi ně šablony, které vás lépe poznají, píseň, kterou jste v poslední době hráli, výzvy typu „to či ono“ a další.

addyourstemplates
Tipy a triky pro Instagram Stories v roce 2024

Rozložení koláží

Chcete přidat více obrázků do jednoho příběhu a doplnit tak měsíc v obrázcích? Funkce Rozložení umožňuje vybrat nebo zachytit více obrázků do jedné mřížky. Ve výchozím nastavení budou čtyři čtverce, můžete však také vybrat možnost „Změnit mřížku“ a změnit počet fotografií zahrnutých do příběhu.

Obrázky nebo videa pro mřížku můžete nahrát pomocí nativního fotoaparátu Instagramu nebo nahrát obrázky přímo ze svého zařízení.

collagelayouts
Tipy a triky pro Instagram Stories v roce 2024

Pevná pozadí

K obarvení pozadí Příběhů na Instagramu už nemusíte používat funkci pera. Ano, existuje způsob, jak zadní stranu příběhu vyplnit jednolitou barvou a zároveň na ni vrstvit prvky. Jak to můžete udělat?

 • V aplikaci můžete nahrát svůj příběh nebo pořídit fotografii.
 • Klepněte na ikonu tří teček a klepněte na „Draw“.
 • Vyberte barvu pozadí.
 • Stiskněte a podržte obrazovku, aby se barva vyplnila.

Chcete si vybrat vlastní barvu? Klikněte na nástroj kapátko a vyberte si barvu z příběhu. Po vyplnění barvou můžete vrstvit fotografie, videa, samolepky a další prvky.

solidbackgrounds
Tipy a triky pro Instagram Stories v roce 2024

Přeměna živých fotografií na bumerangy

Pokud pořídíte živé fotografie ve fotoaparátu, můžete je přímo v aplikaci Instagram přeměnit na bumerangy. Při nahrávání ze zařízení se u živých fotografií v roletce fotoaparátu zobrazí symbol nekonečna, který naznačuje, že je můžete změnit na bumerangy.

Po výběru snímku klikněte na symbol bumerangu a vaše živá fotografie se zobrazí jako bumerang. Vyberte délku, rychlost a efekt bumerangu.

igboomerang1
Tipy a triky pro Instagram Stories v roce 2024

AI samolepky

Přeměňte své nápady na samolepky pomocí funkce samolepek s umělou inteligencí na Instagramu. Zadejte svůj nápad na samolepku do textového pole a nástroj AI vygeneruje jedinečnou samolepku. Můžete tak popustit uzdu své kreativitě a vytvářet samolepky podle své fantazie.

aistickers1
Tipy a triky pro Instagram Stories v roce 2024

Rámečky

Další možnost nálepek v aplikaci Příběhy, funkce Rámečky, umožňuje proměnit fotografii v zarámovaný obrázek. Tyto rámečky můžete vrstvit na videa, obrázky a pozadí. Chcete-li tuto funkci zpřístupnit, najděte nálepku „Rámečky“ a vyberte obrázek, který chcete zarámovat. K tomuto zarámovanému obrázku můžete dokonce přidat titulek pro větší kontext.

igframes
Tipy a triky pro Instagram Stories v roce 2024

Pozadí

Instagram má další nástroj umělé inteligence, který vytváří pozadí generované umělou inteligencí. Po nahrání nebo zachycení příběhu klikněte na ikonu Pozadí, která bude první možností na panelu ikon. Podobně jako u samolepek s umělou inteligencí zadejte svůj návrh a funkce vám pozadí vygeneruje.

Po vygenerování obrázku se vám nabídnou dvě možnosti. Pokud se vám ani jedna z nich nelíbí, můžete svůj podnět upravit a vygenerovat nové pozadí.

aibackgrounds1 1
Tipy a triky pro Instagram Stories v roce 2024

Závěr

Jak vidíte, Instagram pokračuje v inovaci svých funkcí Stories, aby podnítil kreativitu a zábavu tvůrců, značek a firem. Toto je jen několik tipů a triků, jak osvěžit své Příběhy na Instagramu a nadále podporovat své publikum, aby spolu s vámi rozvíjelo svou představivost.

Čtěte více

10 tajných tipů a triků pro Instagram 2024

Jak získat 1 milion followers na TikToku? (10 strategií)

Jak získat více views na TikToku: 12 taktik, které můžete vyzkoušet

Jak získat evropské sledující snadno a rychle?

Jak získat tisíce sledujících na TikToku: Kompletní průvodce 

Instagram: Aktuální trendy, které musíte zkusit!

Největší trendy současného Tiktoku, které vám znásobí sledující!

9 trendů Instagramu které sledovat v roce 2024

Porozumění TikTok algoritmu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *